VIDEO Finala Cupei Romaniei: CFR Cluj - FC Vaslui 5-4 (dupa 11 m)

CFR Cluj a cucerit miercuri seara Cupa Romaniei, dupa ce a trecut cu 5-4, la loviturile de la 11 metri, de FC Vaslui, in ultimul meci oficial al sezonului intern de fotbal 2009/2010, care s-a disputat la Iasi. Dupa cele 90 de minute regulamentare si cele doua reprize de prelungiri scorul a fost egal, 0-0.

In minutul 36 clujeanul Deac a fot aproape de deschiderea scorului, pentru ca in minutul 66 vasluianul Gladstone sa trimita mingea cu capul in bara.

- Wesley a marcat pentru Vaslui, 4-4;

- Cadu a inscris decisiv pentru CFR Cluj, 5-4!

Cele doua formatii:

CFR Cluj: Nuno Claro - Panin, Cadu, Piccolo, Edimar - Peralta, G. Muresan, Culio - Deac, De Zerbi, Y. Kone.
Rezerve: Stancioiu, Tony, Alcantara, Bottone, N. Dica, Bud, Nei.
Antrenor
- Andrea Mandorlini.

FC Vaslui: Haisan - Milanov, Papp, Gladstone, Hugo Luz - Gheorghiu, Pavlovici, R. Costin, L. Sanmartean - Wesley - Burdujan.
Rezerve: Puia, Genchev, R. Neagu, Zmeu, Milisavljevici, Zubar, D. Sanmartean.
Antrenor
- Marius Lacatus.

Astfel, CFR Cluj a reusit eventul iarasi in acest sezon, dupa cel cucerit si in urma cu doi ani.

Este cea de-a treia Cupa a Romaniei cucerita consecutiv de catre CFR Cluj!

VIDEO Argentina - Canada 5-0/ Show la Buenos Aires... Nationala de fotbal a Romaniei, locul 28 in lume...