VIDEO Steaua - Branesti 2-1/ Debut cu dreptul pentru Ilie Dumitrescu

Noul antrenor al Stelei, Ilie Dumitrescu, debuteaza cu dreptul pe banca ros-albastrilor, invingand nou-promovata Victoria Branesti, scor 2-1, in ultima partida din cadrul etapei a VI-a a Ligii 1. Bogdan Stancu a reusit o dubla pentru formatia din Ghencea, in timp ce Olariu a marcat golul oaspetilor.

Arbitrul Sebastian Coltescu si-a pus amprenta serios in desfasurarea partidei, dictand doua penalty-uri inexistente.

Oaspetii au beneficiat primii de o lovitura de la 11m, in minutul 56, la un presupus fault al lui Geraldo asupra lui Prodan, iar Olariu a restabilit egalitatea.

Unsprezece minute mai tarziu, Pantelis Kapetanos a fost atins usor in careu, iar "centralul" a avut nevoie de cateva secunde si de interventia arbitrului asistent pentru a arata punctul cu var. Bogdan Stancu a marcat si a adus prima victorie la debutul lui Ilie Dumitrescu pe banca Stelei.

Echipe de start:

Steaua:
Tatarusanu - Bonfim, Abrudan, Geraldo, Latovlevici - D. Stoica, Radut - Nicolita, B. Stancu, Cr. Tanase - Kapetanos

Victoria Branesti: Cernea - Maghici, Marincau, Sg. Bar, Nicola - Simion, Olariu, D. Popa, Nicoara - Prodan, Oprea

Cele mai importante faze video ale partidei:

min. 15:
Kapetanos patrunde excelent in careul oaspetilor, insa este blocat in momentul sutului de Marincau.

min 62:

GOOOL Steaua, 2-1,min. 67: Bogdan Stancu (Coltescu acorda penalty cu intarziere pentru gazde, dupa o tragere de tricou asupra lui Kapetanos)

Inca o demisie la Urziceni: Narcis Raducan, directorul sportiv... UEFA a anuntat nominalizarile pentru jucatorul anului...