Articole despre 1-0

Otelul Galati - FC Vaslui 1-0/ S-au batut singuri

La ultima reprezentatie de pe teren propriu din sezonul 2009-2010, Otelul Galati s-a impus la limita in fata formatiei FC Vaslui, scor 1-0, in penultimul meci din cadrul etapei a 33-a a Ligii 1. Unicul gol al intalnirii, a fost de fapt un autogol, a lui Paul Papp, in minutul 50.

Luni, 17.05.2010, 00:00
Unirea Urziceni - Inter Curtea de Arges 1-0/ Ialomitenii, la un punct in spatele liderului CFR Cluj

Unirea Urziceni s-a impus la limita in meciul de pe teren propriu din etapa a 31-a a Ligii 1, in fata celor de la International Curtea de Arges, scor 1-0. Singurul gol al partidei a fost inscris Marius Bilasco, in minutul 77 Ialomitenii sunt acum la doar un punct in spatele liderului CFR Cluj, cu trei etape ramase de disputat din acest sezon.

Joi, 06.05.2010, 00:00
Liga Campionilor: Bayern Munchen - Lyon 1-0 (VIDEO)

Bayern Munchen s-a impus in fata formatiei Olympique Lyon, pe teren propriu, scor 1-0, in prima mansa din cadrul semifinalelor Ligii Campionilor. Singurul gol al partidei a fost marcat de Arjen Robben, in minutul 69.

Miercuri, 21.04.2010, 00:00
CFR Cluj - Rapid 1-0 / Inca un pas spre titlu

In derby-ul etapei a 27-a, CFR Cluj se impune la limita in fata Rapidului, scor 1-0, pe teren propriu, si isi consolideaza prima pozitie in fruntea clasamentului din Liga 1. Singurul gol al partidei a fost marcat de Muresan, in minutul 75.

Duminica, 11.04.2010, 00:00
Olympique Lyon, calificata in semifinalele Ligii Campionilor (VIDEO)

Olympique Lyon s-a calificat in semifinalele Ligii Campionilor in ciuda infrangerii cu Bordeaux, din deplasare, scor 1-0. Unicul gol al mansei retur a fost reusit de Chamakh, in minutul 45. In partida tur, Lyon a castigat cu 3-1.

Miercuri, 07.04.2010, 00:00
CSKA Moscova - Inter Milano 0-1/ Calificare fara emotii pentru Chivu & Co.

Internationale Milano s-a calificat in semifinale Ligii Campionilor dupa ce s-a impus si mansa retur din cadrul sferturilor de finala contra formatiei CSKA Moscova, scor 1-0. Singurul al al partidei a fost marcat de Welsey Snider, in minutul 6. In tur, Inter a castigat tot cu 1-0.

Marti, 06.04.2010, 00:00
Ceahlaul Piatra Neamt - Poli Iasi 1-0

Ceahlaul Piatra Neamt s-a impus in derby-ul Moldovei cu Poli Iasi, scor 1-0, pe teren propriu, intr-un meci din etapa a 25-a a Ligii I. Singurul gol al partidei a fost marcat de Ciprian Vasilache, in minutul 70.

Vineri, 02.04.2010, 00:00
FC Brasov - CFR Cluj 0-1/ CFR, pe primul loc

CFR Cluj s-a impus cu 1-0, in deplasare, cu FC Brasov, in ultima partida din cadrul etapei a 24-a a Ligii 1, si a redevenit lider. Unicul gol al meciului a fost inscris de Cristi Bud, in minutul 19.

Luni, 29.03.2010, 00:00
Cupa Romaniei: FC Brasov - FC Vaslui 1-0

In cea de-a doua semifinala din cadrul Cupei Romaniei, FC Brasov s-a impus cu 1-0, pe teren propriu, in fata formatiei FC Vaslui. Singurul gol al partidei a fost marcat de Robert Ilyes, in minutul 5.

Joi, 25.03.2010, 00:00
FC Vaslui - Rapid 1-0 (VIDEO)

FC Vaslui s-a impus in fata Rapidului, scor 1-0, in ultima partida din cadrul etapei a 23-a a Ligii 1. Singurul gol al meciului a fost inscris de Papp, in minutul 5.

Luni, 22.03.2010, 00:00
CFR Cluj - Pandurii Tg. Jiu 1-0 (VIDEO)

CFR Cluj s-a impus la limita, pe teren propriu, contra formatiei Pandurii cu scorul de 1-0, intr-un meci din cadrul etapei 23 a Ligii 1. Singurul gol al meciului a fost marcat de Alcantara, in minutul 25.

Sambata, 20.03.2010, 00:00
Wigan - Liverpool 1-0/ Tot mai departe de Liga Campionilor

Liverpool a inregistrat, luni seara, a noua infrangere din acest sezon din Premier League, indepartandu-se tot mai mult de primele trei locuri din clasament. "Cormoranii" au pierdut cu 0-1, pentru prima data in campionatul englez, in fata celor de la Wigan Athletic.

Marti, 09.03.2010, 00:00