Antena Căutare

Marlena face dezvăluirea momentului, după ce a ratat marele premiu „Chefi la cuțite”! „Normal că am avut o strategie secretă...”

A fost o finală de poveste în care emoțiile au atins cote maxime! Chef Sorin Bontea a avut două concurente ajunse în ultima etapă a competiției, printre ele și Marlena!

A fost o finală de poveste în care emoțiile au atins cote maxime! Chef Sorin Bontea a avut două concurente ajunse în ultima etapă a competiției, printre ele și Marlena!

Chiar dacă nu s-a clasat pe primul loc și nu a câștigat marele premiu de 30.000 de euro al emisiunii „Chefi la cuțite”, Marlena a părăsit competiția cu zâmbetul pe buze.

1. Cum ai descrie experiența Chefi la cuțite în 3 cuvinte?

„Chefi la cuțite” a fost cea mai frumoasă experiență din viața mea! Mă bucur enorm că am avut curaj să îmi depășesc limitele și să vin la o asemenea competiție!

Articolul continuă după reclamă

2. Ce ai invătat despre tine în această competiție? Te-ai surprins în vreun fel?

Am învățat multe în această competiție despre mine. În special faptul că pot să nu mă las intimidată de ceilalți concurenți și să lupt cu toate forțele. Chiar și eu am fost surprinsă de faptul că am reușit să lupt până la capăt, să înfrunt toate piedicile și toată presiunea.

3. Ai avut vreo strategie secretă pe tot parcursul emisiunii?

Bineînțeles că mi-am făcut o strategie și asta a fost să îmi duc echipa întreagă cât mai aproape de semifinal. În felul acesta aveam mai multe șanse în fața celorlalte echipe.

Marlena face dezvăluirea momentului, după ce a ratat marele premiu „Chefi la cuțite”! „Normal că am avut o strategie secretă...”

4. Ce probă din concurs ți-a plăcut cel mai mult?

Probele au fost toate foarte frumoase dar cea mai interesantă probă pentru mine a fost atunci când ne-au dat peste cap strategia.. Deși ne-am acordat unul altuia anumite ingrediente, pe urmă am fost nevoiți să le schimbăm.

5. Ce ai învățat de la chef Sorin Bontea, mentorul tău?

Ce pot să spun despre Chef Sorin Bontea este faptul că este un profesionist în bucătărie. Are simțul competiției foarte dezvoltat și un simț al umorului care te ajută să treci cu brio peste momentele stresante.

6. Care este punctul forte al echipei din care ai făcut parte?

Echipa verde a fost o echipă cu carismă o echipă puternică. Cel mai greu a fost să îți menții relațiile de prietenie cu colegii în afara competiției și să fii și adversar în același timp la bancul de lucru, în probe.

7. Ce ți s-a părut cel mai greu în această competiție? Dar și cel mai frumos?

Marlena face dezvăluirea momentului, după ce a ratat marele premiu „Chefi la cuțite”! „Normal că am avut o strategie secretă...”

Am cunoscut oameni minunați, bucătari foarte buni, ne-am distrat împreună și ne-am bucurat de fiecare dată când am câștigat un battle, sau când luăm punctaj mare la individuale. Pentru mine, cel mai frumos a fost când am aflat că sunt în finală. Au fost clipe de neuitat!

8. Ce nu se vede pe micile ecrane în ceea ce privește experiență din bucătăria Chefi la cuțite?

Sunt foarte multe care nu se văd pe micile ecrane. În primul rând orgoliile fiecărei echipe, mici divergențe care mai apar din cauza tensiunii și mai ales.. nu se vede faptul că acest show este reality și nu este deloc regizat. Nu se vede gustul din farfurie, se vede doar platingul și presiunea unor probe contratimp. Dar astea fac show-ul mai interesant din fața ecranului .

9. Care sunt planurile tale pentru viitor?

Planuri de viitor ar fi multe. Mi-aș dori să am ocazia să merg la un curs de perfecționare că bucătar, să îmi deschid o firmă de evenimente în România .. chiar ar fi senzațional să pot reuși. După 10 ani de stat în afara țării am descoperit România altfel! Avem o țară frumoasă cu oameni deosebiți și parcă m-aș întoarce acasă să pun umărul la treabă și să aduc un plus cu ce am învățat în străinătate. În rest, îmi doresc să fiu sănătoasă și să pot duce tot ce mi-am propus până la capăt.

10. Un mesaj pentru echipă verde?

Mi-a făcut plăcere să lucrez cu voi! Am fost o echipă colorată din toate punctele de vedere...Chef Sorin Bontea a știut să ne aleagă! Forța verde!

Finală de poveste! Bogdan este marele CÂȘTIGĂTOR al celui de-al cincilea sezon „Chefi la cuțite”!... Chef Florin Dumitrescu, surpriză pentru marele câștigător „Chefi la cuțite”! „Cum stați cu certurile?”...
Înapoi la Homepage

Puteți urmări știrile Antena 1 și pe Google News. 📰

Citește și
Rapane cu usturoi, o rețetă delicioasă recomandată de Chefi. Neapărat de încercat!
Rapane cu usturoi, o rețetă delicioasă recomandată de Chefi. Neapărat de încercat!
Fiul lui Britney Spears, Sean Preston, a renunțat la numele de familie al tatălui său. De ce s-a îndepărtat de Kevin Federline după reuniunea cu cântăreața
Fiul lui Britney Spears, Sean Preston, a renunțat la numele de familie al tatălui său. De ce s-a îndepărtat de... Catine.ro
Nou record de audiență cu ediția Chefi la cuțite de ieri. Echipa bej a câștigat bătălia culinară, iar Anastasiia a fost eliminată
Nou record de audiență cu ediția Chefi la cuțite de ieri. Echipa bej a câștigat bătălia culinară, iar...
William Levy și Elizabeth Gutiérrez, din nou împreună după ce s-a aflat de relația actorului. Unde au fost surprinși foștii parteneri
William Levy și Elizabeth Gutiérrez, din nou împreună după ce s-a aflat de relația actorului. Unde au fost... Happy Channel
Fiul lui Dan Capatos, sportiv de performanță la doar 13 ani. Face sacrificii uriașe pentru a-și vedea visul împlinit
Fiul lui Dan Capatos, sportiv de performanță la doar 13 ani. Face sacrificii uriașe pentru a-și vedea visul... DivaHair
Bătaie la Aeroportul Băneasa după un zbor Germania-România: conflict început în avion, continuat la sol
Bătaie la Aeroportul Băneasa după un zbor Germania-România: conflict început în avion, continuat la sol Libertatea.ro
Lovitură de proporţii dată de fiul cel mare al lui Ion Ţiriac. Zeci de milioane de euro puse în joc
Lovitură de proporţii dată de fiul cel mare al lui Ion Ţiriac. Zeci de milioane de euro puse în joc AntenaSport
Este în culmea fericirii! Îndrăgita actriță și soția ei așteaptă cel de-al doilea copil. Modul inedit în care au făcut marele anunț. Video
Este în culmea fericirii! Îndrăgita actriță și soția ei așteaptă cel de-al doilea copil. Modul inedit în... Elle
Ultimele declarații ale femeii moartă în condiții suspecte în București! A apărut alături de cea mai importantă persoană
Ultimele declarații ale femeii moartă în condiții suspecte în București! A apărut alături de cea mai... Spynews.ro
Oana Lis continuă să vândă din casă pentru a-și ajuta soțul: ”Avem multe cărți, icoane…”
Oana Lis continuă să vândă din casă pentru a-și ajuta soțul: ”Avem multe cărți, icoane…” Antenastars.ro
Pulpe de pui cu ardei și morcovi, în sos de roșii cu usturoi și rozmarin, la cuptor
Pulpe de pui cu ardei și morcovi, în sos de roșii cu usturoi și rozmarin, la cuptor HelloTaste.ro
Prima demisie din PSD, din cauza alianței cu AUR. „Am refuzat să semnez moțiunea de cenzură”
Prima demisie din PSD, din cauza alianței cu AUR. „Am refuzat să semnez moțiunea de cenzură” Antena3.ro
Jocuri PlayStation Plus din ianuarie 2026. Ce titluri vor fi disponibile
Jocuri PlayStation Plus din ianuarie 2026. Ce titluri vor fi disponibile useit
Ilie Bolojan refuză să demisioneze! Premierul amenință cu sistarea marilor proiecte, inclusiv cu blocarea construcțiilor de autostrăzi!
Ilie Bolojan refuză să demisioneze! Premierul amenință cu sistarea marilor proiecte, inclusiv cu blocarea... BZI
Reportaj: Un nou „Nordis”, dar cu ceva în plus: șoareci
Reportaj: Un nou „Nordis”, dar cu ceva în plus: șoareci Jurnalul
Călin Donca îl critică dur pe Dorian Popa după nuntă: Nu este un exemplu pentru tinerii din ziua de astăzi...
Călin Donca îl critică dur pe Dorian Popa după nuntă: Nu este un exemplu pentru tinerii din ziua de astăzi... Kudika
Continuă despărțirile în showbizul românesc. O vedetă a anunțat separarea de iubit
Continuă despărțirile în showbizul românesc. O vedetă a anunțat separarea de iubit Redactia.ro
Satul cu cel mai curat aer din Europa a ars complet. Sute de oameni au rămas pe drumuri
Satul cu cel mai curat aer din Europa a ars complet. Sute de oameni au rămas pe drumuri Observator
Orez vs. quinoa: care cereală este mai nutritivă
Orez vs. quinoa: care cereală este mai nutritivă MediCOOL
Scallion Pancakes. Rețetă de clătite chinezești cu ceapă verde
Scallion Pancakes. Rețetă de clătite chinezești cu ceapă verde HelloTaste
FOTO. Mădălina Ghenea a pus furtunul cu apă pe ea și imaginile sunt hot
FOTO. Mădălina Ghenea a pus furtunul cu apă pe ea și imaginile sunt hot ProSport
Cornel și Bianca Păsat au ANULAT divorțul! IREAL ce s-a întâmplat, cu câteva ore înainte să ajungă la notar
Cornel și Bianca Păsat au ANULAT divorțul! IREAL ce s-a întâmplat, cu câteva ore înainte să ajungă la notar CanCan
Cum să îți înveți copilul să își gestioneze emoțiile în situații stresante
Cum să îți înveți copilul să își gestioneze emoțiile în situații stresante DeParinti
Soțul înstrăinat al Siei a făcut o declarație șocantă despre sobrietatea artistei, în plin scandal privind custodia copilului
Soțul înstrăinat al Siei a făcut o declarație șocantă despre sobrietatea artistei, în plin scandal privind... ZUTV
Amazon plănuiește lansarea unui nou smartphone după eșecul Fire Phone. De ce revine în industria telefoanelor
Amazon plănuiește lansarea unui nou smartphone după eșecul Fire Phone. De ce revine în industria telefoanelor UseIT
Ciorbă de ștevie cu franjuri de ouă. Rețetă cu arome de primăvară
Ciorbă de ștevie cu franjuri de ouă. Rețetă cu arome de primăvară Hello Taste
Abonează-te la newsletter!

Lasă-ne adresa ta de mail și te vom ține la curent zilnic cu cele mai importante știri, astfel încât să nu pierzi nimic niciodată.


x