Cântăreaţa canadiană Celine Dion şi-a întrerupt concertul câteva minute, duminică seară, pentru a susţine echipa naţională de fotbal a Franţei în meciul cu reprezentativa Islandei din sferturile de finală ale Campionatului European, informează L'Equipe.

| rtl.fr

Artista se afla în concert la Accor Hotel Arena din Bercy. Celine Dion a întrerupt concertul la scorul de 2-0 pentru Franţa în meciul cu Islanda şi a scandat "Allez Les Bleus".

La 10 iunie, cântăreaţa britanică Adele şi-a întrerupt concertul pentru câteva minute şi a pus pe un ecran imagini de la meciul Franţa - România, scor 2-1, din deschiderea Campionatului European de fotbal.

Echipa naţională a Franţei s-a calificat în semifinalele Campionatului European, după ce a învins, duminică, pe Stade de France din Saint-Denis, cu scorul de 5-2 (4-0), reprezentativa Islandei, în ultimul sfert de finală al competiţiei.

Golurile francezilor au fost marcate de Giroud '12, '59, Pogba '20, Payet '43 şi Griezmann '45, în timp ce pentru islandezi au înscris Sigthorsson '56 şi B. Bjarnason '84.

În semifinale, Franţa va întâlni Germania, joi, de la ora 22.00, la Marsilia.

Piramidă descoperită pe fundul Oceanului Pacific: "O descoperire monumentală, de 13 kilometri"... Gestul disperat al unui amant! Se putea termina tragic, după ce soțul iubitei a ajuns acasă...

BeautiFood | Sezonul 3 - Episodul 6: Tartă Tatin cu cremă chantilly
BeautiFood | Sezonul 3 - Episodul 6: Tartă Tatin cu cremă chantilly Marti, 07.05.2024, 10:00