FCSB – Milsami, turul I preliminar Europa League: 2-0

FCSB- Milsami Orhei. FCSB a jucat joi seara, la Giurgiu, cu Milsami Orhei, în turul 1 preliminar Europa League

Fcsb Mislami Orhei

FCSB - Milsami Orhei 2-0 (Florin Tănase min.12, 56)
Eliminat: Lucian Filip - min. 72

Minutul 72: Cartonaş roşu pentru Lucian Filip, care primeşte al doilea galben pentru un atac întârziat şi este eliminat.

Minutul 56: FCSB - Milsami Orhei 2-0. Florin Tănase reuşeşte dubla, după o fază de atac a vicecampioanei, plecată de la Florinel Coman.

Update 21.45: În minutul 12 Florin Tănase deschide scorul care înscrie cu un șut plasat de la 16 metri.

UPDATE ora 20.00: Bogdan Andone va începe cu sistemul 4-3-3. Andrei Vlad e titular în poarta FCSB-ului

Vlad - Belu, Cristea, Planic, Roman - Nedelcu, Oaidă, Tănase - Man, Hora, Coman

FCSB începe oficial noul sezon la Giurgiu contra moldovenilor de la Milsami Orhei în primul tur preliminar din Europa League.

Antrenorul FCSB, Bogdan Andone, își dorește un debut concludent cu Milsami Orhei:

Norvegianul Kristoffer Hagenes va arbitra meciul FCSB - Milsami Orhei.

FCSB- Milsami. Echipe probabile

FCSB: Vlad, Belu, Planici, Cristea, Român, Oaida, Filip, Popescu, Man, Hora, Tănase
Rezerve: Balgradean, Balasa, Perianu, D. Nedelcu, Ion, Coman, Dumitru
Absenți: Al. Stan, Momcilovici, Pintilii, Morutan, Gnohere (accidentați)

Milsami Orhei: Chirinciuc, Jardan, Ba, Bolohan, Bogdan, Antoniuc, Stâna, Onica, Antoniuc, Patras, Nazar
Rezerve: R. Mitu, Cusnirenco, Zagaevschii, M. Plătică, S. Plătică, Andronic, A. Rusnac

FCSB- Milsami. Cine este Milsami Orhei

Formaţia Milsami Orhei, adversara FCSB din turul 1 preliminar Europa League, s-a înfiinţat în urmă cu 14 ani sub numele de Viitorul Step-Soci. Milsami îşi joacă meciurile de pe teren propriu pe stadionul Complexul Sportiv Raional, o arenă cu o capacitate de 2.539 de locuri.

26 de puncte are Milsami în liga din Moldova după 15 etape. E pe locul al treilea, la două puncte sub Sfântul Gheorghe și la 13 în spatele liderului Sheriff.

Antrenorul echipei este Veaceslav Rusnac, un tehnician în vârstă de 43 de ani care a antrenat naţionalele Under 18 şi Under 19 ale Moldovei.

Alexandru Antoniuc, vedeta Milsami Orhei

Vedeta Milsami Orhei, adversara FCSB, e Alexandru Antoniuc, 30 de ani, un mijlocaș lateral cu 44 de selecții în naționala Moldovei, pentru care a marcat trei goluri. În cel mai bun moment al carierei, Antoniuc a evoluat pentru Rubin Kazan, unde a petrecut trei sezoane și a bifat numai trei prezențe în campionatul din Rusia

Papură: Am meritat pe deplin victoria. Dacă ne considerăm deja calificaţi suntem într-o mare eroare... Raluca Olaru a ratat calificarea în semifinalele de dublu mixt la Wimbledon...