Novak Djokovic s-a calificat in semifinale la Indian Wells

Novak Djokovic s-a calificat in semifinalele turnelului de la Indian Wells, dupa ce l-a depasit in doua seturi, scor 6-3, 6-4, pe Nicolas Almagro, favorit numarul 12.

Meciul a fost la discretia liderului mondial care a inregistrat a zecea victorie consecutiva la Indian Wells.

Campion la primul turneu ATP Masters 1000 al anului in 2008 si 2011, Djokovic se afla pentru a patra oara in careul de asi de la Indian Wells.

Sarbul il va intalni in semifinale pe americanul John Isner, care l-a eliminat in sferturi pe francezul Gilles Simon, scor 6-3, 1-6, 7-5.

Rezultate masculin, sferturi de finala:

Novak Djokovic - Nicolas Almagro 6-3 6-4
John Isner - Gilles Simon 6-3 1-6 7-5

In competitia feminina, a doua favorita Maria Sarapova a revenit de la 0-1 la seturi si s-a impus in decisiv in fata Mariei Kirilenko, scor 3-6, 7-5, 6-2.

Urmatoarea adversara pentru Sarapova este sarboaica Ana Ivanovic, care a eliminat-o pe Mario Bartoli, scor, 6-3, 6-4.

Rezultate feminin, sferturi de finala:

Maria Sharapova - Maria Kirilenko 3-6 7-5 6-2
Ana Ivanovic - Marion Bartoli 6-3 6-4.

Liga Campionilor: AC Milan - FC Barcelona, derby-ul din "sferturi". Vezi toate confruntarile!... Schalke intoarce scorul cu Twente, City eliminata de Sporting. Vezi rezultatele din Europa League....