Pas gresit pentru Real Madrid. Vezi rezultatele din Spania!

Fostul jucator al lui Villareal, Santi Cazorla, a egalat in ultimul minut al partidei de pe Bernabeu, dupa ce Benzema deschisese scorul, micsorand ecartul dintre Real si Barcelona.

Lupta la titlu in Spania e departe de a fi relansata, insa Malaga a adus duminica Realul cu picioarele pe pamant. Galacticii au remizat pe teren propriu cu echipalui Pellegrini si au acum o diferenta de 8 puncte fata de rivalii de la Barcelona, care s-au impus la Sevilla in cadrul etapei a XXVII-a.

Pe Bernabeu, jucatorii lui Real au purtat inaintea partidei tricouri dedicate lui Muamba si Abidal, iar la 35 de minute de la reluare au marcat primii prin Benzema. Cazorla, fostul mijlocas al lui Villareal a adus Malagai un punct nesperat in ultimul minut, care ii mentine pe oaspeti la egalitate cu Levante, ocupanta locului 4.

Real Madrid - Malaga 1 - 1

Borcea, externat dupa operatia pe cord: Cand afli ca ti s-a oprit inima, iti schimba viata... Federer, campion la Indian Wells...