Remiza alba in derby-ul etapei a 21-a : Rapid - Dinamo 0-0

S-a lasat cu sange si capete sparte la Rapid - Dinamo! Mihai Roman si Oscar Rubio s-au dat cap in cap si au ajuns la spital. Cel mai ghinionist a fost dinamovistul, care a fost luat cu ambulanta de pe teren. La fotbal, s-a terminat cum a inceput: 0-0, un rezultat ce o avantajeaza pe Steaua care ramane deasupra rivalelor din Bucuresti in clasament.

Dinamo a controlat in general prima repriza, avand si cea mai mare sansa de gol, o bara a lui Alexe in minutul 44. Meciul s-a aprins imediat dupa pauza, dar Pancu a luftat incredibil din 6 metri, iar la poarta cealalta Danciulescu nu a putut sa-l invinga pe Coman in pozitie de unu la unu. Meciul s-a scurs apoi fara ocazii pana in minutul 90, cand Torje a sutat putin pe langa poarta giulesteana, Rapid - Dinamo terminandu-se pentru prima oara dupa 17 ani fara gol marcat.

Piturca are de primit daune de 7 milioane de euro de la Mititelu... Croatul Ivica Kostelic a castigat Cupa Mondiala la schi alpin...