VIDEO! Bayern Munchen - Real Madrid 2-1/ Pedepsiti in minutul 90

Echipa germana Bayern Munchen s-a impus cu 2-1 in fata lui Real Madrid, in mansa-tur din semifinalele Champions League. Pentru bavarezi au marcat Franck Ribery, in minutul 17 si Mario Gomez, in minutul 90, iar pentru Real Madrid a inscris Mesut Ozil, in minutul 53.

Frank Ribery a deschis scorul in minutul 16, in urma unei lovituri de colt. Defensiva madrilena nu a reusit sa scoata mingea din careu, situatie de care a profitat jucatorul francez - sut violent, din 14 metri.

VEZI AICI REZUMATUL VIDEO AL PARTIDEI!

Real a egalat dupa pauza, prin Mesut Ozil, minutul 53: a impins in plasa o minge recentrata de Cristiano Ronaldo, 1-1.

Dupa egalare, spaniolii s-au retras, incercand sa isi prinda adversarul pe contraatac. Bayern si-a vazut insistenta rasplatita in minutul 90: Mario Gomez a reluat in poarta, de la 3 metri, o centrare sosita de la capitanul Lahm.

Bayern Munchen:
Neuer - Lahm, Boateng, Badstuber, Alaba - Luiz Gustavo, Schweinsteiger (T. Müller '61) - Robben, Kroos, Ribéry - Gomez. Antrenor: Jupp Heynckes

Real Madrid: Casillas - Arbeloa, Pepe, Ramos, Coentrao - Khedira, Xabi Alonso - Di Maria (Granero '80), Ozil (Marcelo '69), Ronaldo - Benzema (Higuain '84). Antrenor: Jose Mourinho

Partida retur va avea loc la 25 aprilie pe arena Santiago Bernabeu.

Strategia Stelei impotriva lui Wesley, pericolul numarul 1 de la FC Vaslui... Europa League, semifinale: Atletico - Valencia 4-2/ Sporting - Bilbao 2-1...