Ce a publicat Simona Halep după ce a pierdut în primul tur în turneul de la Doha 2022. Mesajul motivațional al jucătoarei românce

Simona Halep a pierdut în primul tur la turneul din Doha, însă ulterior jucătoarea de tenis în vârstă de 30 de ani a publicat un mesaj optimist.

Colaj cu Simona Halep la Doha Galerie
Simona Halep a pierdut primul tur din tuenul de la Doha | gettyimages.com

Simona Halep a piertut meciul în primul tur al turneului WTA 1000 de la Doha (Qatar) după ce a pierdut meciul cu franțuzoaica Caroline Garcia cu scorul 4-6, 3-6. La aproape 12 ore de la înfrângere, Simona Halep a publicat un mesaj motivațional pe contul său de Instagram.

Simona Halep, mesaj motivațional după înfrângerea de la Doha

„Amintește-ți! Pierzi doar atunci când te oprești din a mai încerca”, a scris Simona Halep pe Instagram, după ce a pierdut meciul. „O nouă zi”, a mai scris jucătoarea de tenis.

A fost prima competiție din 2022 pe care Simona Halep a părăsit-o din primul tur.

După experiența de la Doha Simona Halep va avea parte de o pauză de două săptămâni, iar din 9 martie va concura la Indian Wells. Iar din 22 martie Simona Halep va juca în Miami.

119. Mihaela Buzărnescu - 581 (+1);

167. Alexandra Cadanţu-Ignatik - 404 (+16).

În Top 10 WTA, jucătoarea de tenis din Spania Paula Badosa a urcat o poziţie, până pe locul 4, la fel jucătoarea din Polonia Iga Swiatek, pe locul 8, iar Maria Sakkari din Grecia, două, până pe locul 6.

10. Ons Jabeur (Tunisia) - 3.065.

Simona Halep a ratat Finala turneului WTA Dubai 2022, după ce a pierdut meciul cu Jelena Ostapenko. Odată cu accederea în semifinalele turneului WTA de la Dubai, Simona Halep și-a asigurat un cec în valoare de 37.500 de dolari. La Australian Open Simona Halep a ajuns până în optimile de finală. „Australia, ai fost minunată. Rămân doar lucrurile pozitive din timpul petrecut aici. Abia aştept să mă întorc anul viitor", a scris Simona Halep pe rețelele sociale, la scurt timp după eliminarea din optimile de la Australian Open 2022.

Simona Halep a coborât patru poziţii în clasamentul WTA. Ce româncă are parte de o ascensiune mare în ierahie... Jaqueline Cristian a avut parte de o accidentare cumplită pe teren, la Doha. Ce s-a întâmplat cu jucătoarea de tenis...