Mașini-fantomă pe șoselele României
La service sau la dezmembrări. Acolo ajung cu maşinile mii de şoferi în fiecare an, la scurt timp după ce şi le cumpără din străinătate. Atraşi de preţurile mici ale unor mărci de lux, românii merg pe încredere şi nu mai verifică istoricul autoturismului căruia i s-a pierdut şirul proprietarilor. O greşeală care ajunge că îi coste mii de euro. Iar siguranţa lor este pusă în pericol. Accidente vechi sunt ascunse şi nimeni nu ştie cum s-au făcut reparaţiile.
Miercuri, 10.01.2018, 19:38