Articole despre australian open 2021

Simona Halep a pierdut locul 2 mondial. Naomi Osaka a câştigat turneul Australian Open 2021

Japoneza Naomi Osaka, locul 3 WTA şi cap de serie numărul 3, a câştigat Australian Open, reuşind să obţină al patrulea turneu de grand slam din carieră.Osaka va urca pe locul al doilea WTA, în timp ce Simona Halep va coborî o poziţie, până pe locul 3.

Sambata, 20.02.2021, 20:59
Simona Halep, cu câți bani pleacă acasă după eliminarea de la Australian Open 2021. Suma uriașă care îi intră în buzunar

După un turneu reușit la Australian Open 2021, Simona Halep a ajuns la 100 de victorii în partidele de Grand Slam, în cei peste 7 ani de când se află în TOP 10, performanţă unică printre sportivele aflate în circuit.

Vineri, 19.02.2021, 09:36
Australian Open 2021. Serena Williams, gest neașteptat după înfrângerea în fața japonezei Naomi Osaka. De ce a izbucnit în lacrimi

Serena Williams a început să plângă la conferința de după meciul din Australian Open, în care a fost înfrântă de Naomi Osaka.

Joi, 18.02.2021, 16:56
Australian Open 2021. Ce a făcut Serena Williams înainte de meciul cu Simona Halep. Ipostazele în care a fost surprinsă sportiva

În timp ce Simona Halep se pregătea să o înfrunte pe jucătoarea din SUA, cu câteva minute înainte să fie chemată pe Road Laver Arena, Serena Williams a fost suprinsă într-o ipostază inedită.

Marti, 16.02.2021, 18:18
Australian Open 2021. Simona Halep, în pericolul de a pierde locul 2 mondial după înfrângerea în meciul cu Serena Williams

Simona Halep, locul 2 WTA şi cap de serie numărul 2, a fost învinsă, marţi, cu scorul de 6-3, 6-3, de Serena Williams, locul 11 WTA şi cap de serie numărul 10, în sferturile de finală ale Australian Open 2021.

Marti, 16.02.2021, 15:03
Australian Open 2021. Simona Halep, prima reacție după înfrângerea în fața Serenei Williams. Ce a declarat după eliminare

Simona Halep, ce ocupă acum locul 2 în WTA, a fost înfrântă de Serena Williams în sferturile turneului Australian Open 2021.

Marti, 16.02.2021, 14:47
Australian Open 2021. Simona Halep împotriva Serenei Williams. Când se joacă meciul de tenis între cele două sportive

Simona Halep, locul 2 WTA şi cap de serie numărul 2, se va confrunta cu Serena Williams, locul 11 WTA şi cap de serie numărul 10, în sferturile de finală ale Australian Open 2021. Când va avea loc meciul de tenis.

Luni, 15.02.2021, 09:00
Australian Open 2021. Horia Tecău a fost eliminat în optimile de finală la proba de dublu

Horia Tecău și Marcelo Melo, perechea România/Brazilia, au fost eliminați luni, în optimile de finală ale probei de dublu din cadrul Australian Open 2021.

Luni, 15.02.2021, 08:38
Simona Halep - Iga Swiatek la Australian Open 2021 3-6, 6-1, 6-4. Meci greu în sferturi. Cu cine va juca românca

Simona Halep și Iga Swiatek au mai jucat în optimi la Roland Garros 2020 (scor 2-6, 1-6) pentru româncă.

Duminica, 14.02.2021, 09:44
Australian Open 2021. Sorana Cîrstea a fost eliminată de Marketa Vondrousova în turul trei la Melbourne

Sorana Cîrstea, locul 68 WTA, a fost învinsă, vineri, cu scorul de 6-2, 6-4, de sportiva de origine cehă Marketa Vondrousova, locul 20 WTA şi cap de serie numărul 19, în turul al treilea al Australian Open 2021, de la Melbourne.

Vineri, 12.02.2021, 09:19
FINAL | Simona Halep - Veronika Kudermetova la Australian Open 2021, scor 6-1, 6-3. Cu cine se va întâlni în optimi

Meci greu astăzi pentru Simona Halep. Cu puțin timp înainte de confruntare autoritățile australiene au anunțat lockdown la Melbourne.

Vineri, 12.02.2021, 08:59
Program meciuri Australian Open 2021. Când joacă Simona Halep contra Serenei Williams

Toți iubitorii tenisului sunt cu ochii pe turneul Australian Open 2021 care se desfășoară la Melbourne.

Joi, 11.02.2021, 14:31
Australian Open 2021. Simona Halep a fost eliminată în turul I al probei de dublu, la fel și Mihaela Buzărnescu

Înfrângere dureroasă la Australian Open 2021 pentru Simona Halep și Mihaela Buzărnescu. Cele două jucătoare de tenis au fost eliminate în turul I al probei de dublu de la Australian Open.

Joi, 11.02.2021, 08:26
Australian Open 2021. Ce s-a scris despre Simona Halep după victoria colosală în fața Ajla Tomljanovic. Adversara este la pământ

Simona Halep a câștigat, miercuri, 10 februarie, un meci extraordinar de greu împotriva jucătoarei Ajla Tomljanovic, la Australian Open 2021. Campioana noastră s-a temut extrem de mult de meciul cu adversara de calibru, dar a reușit să obțină victoria. Ce a scris site-ul oficial al Australian Open, de la Melbourne, după triumful Simonei Halep.

Miercuri, 10.02.2021, 18:43
Cele mai tari imagini de la Australian Open 2021. Cum se joacă tenis în pandemie

Pentru că pericolul nu a trecut, la Australian Open se joacă respectând măsurile de distanțare socială.

Miercuri, 10.02.2021, 15:55
Australian Open 2021. Simona Halep, prima reacție după o victorie spectaculoasă împotriva Ajla Tomljanovic

Simona Halep, locul 2 WTA şi cap de serie numărul 2, a învins-o, miercuri, cu scorul de 4-6, 6-4, 7-5, pe jucătoarea australiană Ajla Tomljanovic, locul 72 WTA, în turul al doilea al Australian Open 2021.

Miercuri, 10.02.2021, 13:55
Simona Halep - Ajla Tomljanovic la Australian Open 2021. Simona a câștigat meciul, scor 4-6, 6-4, 7-5

Simona Halep o întâlnește pe Ajla Tomljanovic în turul secund la Australian Open 2021.

Miercuri, 10.02.2021, 10:56
Australian Open 2021. Reacția antrenorului Adrian Cruciat, la finalul meciului, după ce a fost apostrofat de Sorana Cîrstea

Sorana Cîrstea s-a calificat în trul al treilea al Australian Open 2021, după un meci împotriva sportivei Petra Kvitova. Românca și-a apostrofat antrenorul Adrian Cruciat din cauză că acesta vorbea "prea mult". Ce reacție a avut antrenorul timișorean după meci.

Miercuri, 10.02.2021, 10:25
Australian Open 2021. Bianca Andreescu, înfrângere dureroasă în turul al doilea. Românca a fost eliminată de jucătoarea din Taiwan

Bianca Andreescu, locul 9 WTA şi cap de serie numărul 8, a fost eliminată, miercuri, în turul al doilea al Australian Open 2021, de jucătoarea Su-Wei Hsieh din Taiwan, locul 71 WTA, după 83 de minute de joc. Care a fost scorul final obținut de jucătoarea româncă.

Miercuri, 10.02.2021, 09:50
Australian Open 2021. Sorana Cîrstea a eliminat-o ca o "leoaică" pe Petra Kvitova. Cine va fi jucătoarea din al treilea tur

Sorana Cîrstea, locul 68 WTA, s-a calificat în trul al treilea al Australian Open 2021, după un meci de două ore şi trei minute, cu scorul de 6-4, 1-6, 6-1, împotriva Petra Kvitova, de origine cehă, locul 8 WTA şi cap de serie numărul 9. Cu cine va evolua în manşa următoare, în turul al treilea, Sorana Cîrstea.

Miercuri, 10.02.2021, 08:53
Australian Open 2021. Jucătoarea de tenis Ana Bogdan, eliminată de la Australian Open după ce a fost învinsă de Danielle Collins

Jucătoarea de tenis Ana Bogdan a pierdut meciul împotriva lui Danielle Collins. Sportiva părăsește acum Australian Open.

Marti, 09.02.2021, 11:43
Australian Open 2021. Serena Williams, ce semnifică ținuta controversată a sportivei. Cum a apărut jucătoarea pe terenul de sport

La Australian Open 2021, Serena Williams, în vârstă de 39 de ani și loc 11 WTA s-a impus în fața Laurei Siegemund, în vârstă de 32 de ani, loc 51 WTA, pe care a învins-o în doar 57 de minute, 6-1, 6-1. Americanca și-a făcut apariția pe terenul de sport într-o ținută controversată, cu o semnificație profundă.

Luni, 08.02.2021, 18:43
Australian Open 2021. Mihaela Buzărnescu, învinsă de Bianca Andreescu în primul tur. Ce mesaj a transmis câștigătoarea

Bianca Andreescu a învins-o, luni, pe Mihaela Buzărnescu, în primul tur la Australian Open 2021. Sportiva canadiană de origine română a câștigat primul meci jucat după 15 luni. Ce mesaj mesaj a transmis câștigătoarea.

Luni, 08.02.2021, 11:20
Simona Halep - Lizette Cabrera la Australian Open 2021. Românca s-a impus în 60 de minute cu scorul 6-2, 6-1

Simona Halep o întâlnește pe Lizette Cabrera la Australian Open 2021.

Luni, 08.02.2021, 10:47
Simona Halep și-a prezentat noul echipament. Cum arată ținuta sportivei

Simona Halep și-a prezentat noul echipament înainte de meciul din mâine de la Australian Open. Sportiva le-a arătat fanilor de pe Instagram cum arată ținuta cu care va juca la Melbourne.

Duminica, 07.02.2021, 16:06
Cu cine vor juca Simona Halep și alte cinci românce la Australian Open 2021. Jucătoarele pe care le vor înfrunta în primul tur

Vineri dimineață s-a aflat cu cine se va confrunta Simona Halep, locul 2 WTA şi cap de serie numărul 2, la Australian Open 2021. Cu cine vor juca și alte cinci românce în primul tur.

Vineri, 05.02.2021, 12:24
Înfrângere dureroasă pentru Simona Halep înainte de Australian Open 2021. Tenismena româncă a cerut intervenția medicului pe teren

Simona Halep a suferit prima înfrângere din anul 2021. Sportiva noastră (locul 2 în WTA) a pierdut meciul cu rusoaica Ekaterina Alexandrova din sferturile Gippsland Trophy.

Vineri, 05.02.2021, 09:57
Australian Open 2021. Mihaela Buzărnescu va reprezenta România în turneul de Grand Slam, din postura de „lucky loser”

La turneul de Grand Slam Australian Open 2021 România va avea 6 reprezentante la simplu, printre acestea numărându-se și Mihaela Buzărnescu.

Joi, 04.02.2021, 11:42