Articole despre cupa romaniei

Steaua - Sportul 1-1, 3-1 (d.p)/ Emotii mari pentru ros-albastrii

Steaua Bucuresti a tremurat serios pentru a se califica in sferturile de finala ale Cupei Romaniei, avand nevoie de executarea loviturilor de departajare pentru a trece de Sportul Studentesc, in optimile competitiei. Dupa 120 de minute, scorul a fost egal, 1-1, prin golurile marcate de Tiberiu Balan(19) si Latovlevici(72).

Miercuri, 27.10.2010, 00:00
CFR Cluj - FCM Targu-Mures 2-0/ Ardelenii merg in sferturi

CFR Cluj, castigatoarea en-titre a trofeului, s-a calificat fara probleme in sferturile de finala ale Cupei Romaniei, dupa ce a invins in “optimi”pe FCM Targu Mures, scor 2-0.

Cupa Romaniei - optimi de finala/ Steaua, Gloria Bistrita si CFR Cluj, calificate in sferturi

Miercuri sunt programate alte trei partide contand pentru optimile Cupei Romaniei la fotbal. In primul meci, de la ora 16:00, Gloria Bistrita depasit Unirea, scor 1-0. Castigatoarea din ultimii doi ani, CFR Cluj, a trecut de nou promovata FCM Targu Mures, scor 2-0. Steaua Bucuresti s-a chinut serios cu Sportul, avand nevoie de executarea loviturilor de departajare pentru se califica in sferturi.

Dinamo - ALRO Slatina 3-1/ Cainii merg la pas in sferturi

Dinamo Bucuresti s-a calificat la pas in sferturile de finala ale Cupei Romaniei, dupa ce a trecut de divizionara secunda ALRO Slatina, scor 3-1.

Marti, 26.10.2010, 00:00
Cupa Romaniei: FC Timisoara - Vointa Sibiu 1-1, 4-3 (d.p)/ Calificare cu emotii pentru banateni

FC Timisoara s-a calificat cu mari emorii in sferturile de finala ale Cupei Romaniei, eliminand pe Vointa Sibiu abia dupa executarea loviturilor de departajare, scor 4-3. Dupa 120 de minute scorul a fost de 1-1.

Cupa Romaniei - optimi de finala/ FC Brasov, Timisoara si Dinamo merg in sferturi

Cupa Romaniei progarmeaza in aceasta saptamana meciurile contand pentru optimile de finala. FC Timisoara si Dinamo incep balul astazi, urmand ca Rapidul sa incheie faza competitiei, joi, intr-un meci cu Astra. FC Brasov este prima echipa calificata in sferturile Cupei Romaniei Timisoreana, dupa a trecut, scor 2-1, de Universitatea Cluj. Au marcat Chipciu (5') si Vali Badea (86') pentru stegari, respectiv Lemnaru (52') pentru studenti.

Optimile Cupei Romaniei

Steaua joaca impotriva Sportului Studentesc pentru un loc in sferturile Cupei. Dinamo da peste surpriza competitiei, echipa care a eliminat Vasluiul lui Porumboiu, Alro Slatina.

Miercuri, 29.09.2010, 21:01
Vezi partidele din optimile Cupei Romaniei la fotbal!

Azi, la Casa Fotbalului, a avut loc tragerea la sorti pentru stabilirea meciurilor din optimile de finala ale Cupei Romaniei. Iata ce au decis sortii:

Miercuri, 29.09.2010, 00:00
Cupa Romaniei, 16-imi: Steaua merge in "optimi". Vezi tabloul complet al formatiilor calificate

Steaua Bucuresti s-a chinuit serios pentru a trece de CFR Craiova, scor 1-0, in ultima partida din cadrul 16-imilor Cupei Romaniei Timisoareana. Meciul cu oltenii a consemnat si debutul lui Edi Iordanescu in functia de antrenor principal al Stelei.

Joi, 23.09.2010, 00:00
Dinamo - Ceahlaul Piatra Neamt 2-0/ "Cainii" merg in optimi

Dinamo s-a calificat in optimile de finala ale Cupei Romaniei dupa ce a invins, scor 2-0, pe Ceahlaul Piatra Neamt la capatul unui meci foarte slab.

Miercuri, 22.09.2010, 00:00
Cupa Romaniei, 16-imi: FC Vaslui, eliminata surprinzator de Alro Slatina. Vezi rezultatele complete!

Cupa Romaniei programeaza marti, miercuri si joi partidele contand pentru 16-imi. Surpriza zilei a furnizat-o Alro Slatina care a eliminat-o pe FC Vaslui, scor 4-3, dupa executarea loviturilor de la 11 metri. Scorul dupa 120 de minute a fost 0-0. Unirea Urziceni, Sportul, Mures, Bistrita si Timisoara s-au calificat fara prea mari probleme in optimile de finala.

Cupa Romaniei: Rapid - Petroul 5-0/ Giulestenii s-au calificat la pas in optimi

Rapid Bucuresti a facut spectacol cu Petrolul in 16-imile Cupei Romaniei, invingand cu scorul de 5-0. Elevii antrenati Marius Sumudica au dominat partida in totalitate si nu au scazut ritmul nici dupa ce tehnicianul i-a introdus in teren pe unii dintre jucatorii care au evoluat mai putin in acest sezon.

Marti, 21.09.2010, 00:00
Cupa Romaniei,16-imi: Gaz Metan, eliminata/ Rapid, Craiova si CFR Cluj, calificate

Cupa Romaniei programeaza marti, miercuri si joi partidele contand pentru 16-imi. CFR Cluj, Rapid si Universitatea Craiova s-au calificat in optimile de finala. Surpriza zilei a furnizat-o Vointa Sibiu care a eliminat pe Gaz Metan Medias cu scorul de 3-1, dupa prelungiri.

Cupa Romaniei, editia 2010-2011: Premii de in valoare totala de 500.000 de euro

Formatiile calificate in 16-imile Cupei Romaniei Timisoreana, editia 2010-2011, vor castiga premii in valoare de aproape 500 000 de euro.

Miercuri, 15.09.2010, 00:00
Meciurile din 16-zecimile Cupei Romaniei

Steaua este singura dintre granzii Capitalei care joaca in 16-zecimile Cupei Romaniei, are insa un adversar usor.

Marti, 14.09.2010, 20:33
Vezi duelurile din 16-imile Cupei Romaniei!

Marti, la Casa Fotbalului s-a desfasurat tragerea la sorti pentru partidele din faza 16-imilor de finala ale Cupei Romaniei la fotbal. Iata

Marti, 14.09.2010, 00:00
AS Maciuca a fost eliminata din Cupa

Granzii din Liga 1 au ratat intalnirea cu cea mai pitoreasca echipa din Liga a 4-a, AS Maciuca

Miercuri, 08.09.2010, 20:20
Indragostiti de Cupa

Ardelenii au cucerit Moldova si au luat Cupa Romaniei pentru al treilea an consecutiv. Jucatorii au cantat la vestiare de fericire si au pupat trofeul toata seara.

Joi, 27.05.2010, 20:47
CFR, stapanii trofeelor

"Sunt un fel de Mourinho de Romania", spune Andreea Mandorlini, care a dansat fericit cu elevii sai, dupa finala de cupa castigata aseara.

Joi, 27.05.2010, 20:46
VIDEO Finala Cupei Romaniei: CFR Cluj - FC Vaslui 5-4 (dupa 11 m)

CFR Cluj a cucerit miercuri seara Cupa Romaniei, dupa ce a trecut cu 5-4, la loviturile de la 11 metri, de FC Vaslui, in ultimul meci oficial al sezonului intern de fotbal 2009/2010, care s-a disputat la Iasi. Dupa cele 90 de minute regulamentare si cele doua reprize de prelungiri scorul a fost egal, 0-0.

Miercuri, 26.05.2010, 00:00
Sarbatoare la Resita! Victorie impotriva HCM-ului!

Resita este in sarbatoare dupa ce UCM a castigat Cupa Romaniei dupa ce a invins-o pe HCM Constanta.

Luni, 24.05.2010, 20:29
Fotbalul, in zodia Fiarei

Fotbalul a intrat in zodia "fiarei". Lacatus poate visa la event, dupa ce a batut-o, in Cupa, pe Brasov, scor 4-0.

Vineri, 16.04.2010, 20:37
FC Vaslui in finala Cupei

FC Vaslui s-a calificat in premiera in finala Cupei Romaniei. Formatia lui Lacatus a invins la scor, 4-0, pe FC Brasov. In tur, ardelenii castigasera cu 1-0.

Joi, 15.04.2010, 23:44
FC Vaslui - FC Brasov 4-0/ Moldoveni vs ardeleni, in finala Cupei Romaniei Timisoreana

FC Vaslui a demolat formatia FC Brasov cu scorul de 4-0, in mansa secunda din cadrul semifinalelor Cupei Romaniei Timisoreana. Raul Costin, Wesley, Lucian Sanmartean si Costley au marcat golurile formatiei antrenate de Marius Lacatus. In tur, FC Brasov s-a impus cu scorul de 1-0.

Joi, 15.04.2010, 00:00
CFR Cluj - Dinamo 2-1/ Ardelenii joaca finala

CFR Cluj a invins pe Dinamo, scor 2-1, pe teren propriu, si s-a calificat in finala Cupei Romanei Timisoareana. Golurile partidei au fost marcate de Dica si Traore, pentru gazde, respectiv Andrei Cristea, pentru Dinamo. In tur, scorul a fost 1-1.

Miercuri, 14.04.2010, 00:00
Baschet: MCM Targoviste, prima finalista din Cupa Romaniei

Campioana nationala la baschet feminin, MCM Targoviste, s-a calificat in finala Cupei Romaniei, dupa ce a invins, la Bucuresti, in prima semifinala, formatia Olimpia Bucuresti, scor 111-42 (61-24), informeaza Mediafax.

Vineri, 26.03.2010, 00:00
FC Brasov - FC Vaslui 1-0

FC Brasov a castigat cu 1-0 prima mansa a semifinalei Cupei Romaniei cu FC Vaslui. Singurul gol a fost dat de Ilyes in minutul 5.

Joi, 25.03.2010, 23:56
Cupa Romaniei: Dinamo - CFR Cluj 1-1

Dinamo si CFR Cluj au remizat, scor 1-1, in prima mansa din cadrul semifinalelor Cupei Romaniei. Lucian Goian a deschis scorul pentru dinamovisti, iar Kone a adus egalarea pentru oaspeti.

Miercuri, 24.03.2010, 00:00
Finala Cupei Romaniei din sezonul 2010-2011 se va desfasura pe 25 mai

Comitetul executiv al FRF, intrunit, astazi, la Casa Fotbalului a hotarat ca finala Cupei Romaniei Timisoreana, din sezonul 2010-2011, sa se dispute pe data de 25 mai, se arata intr-un comunicat postat pe site-ul oficial al federatiei.

Joi, 11.03.2010, 00:00
Dinamo-CFR/FC Brasov-FC Vaslui in semifinalele Cupei

Dinamo a picat cu probabil cel mai dificil adversar in Cupa Romaniei, CFR Cluj. Ambele cluburi s-au declarat multumite de tragerea la sorti, singura precizare a fost ca probabil era un meci mult mai potrivit pentru finala competitiei.

Joi, 18.02.2010, 20:36
Finala e la Antena 1

Steaua Rangers - Miercurea Ciuc este o finala care se joaca cu trofeul pe masa. Finala Cupei Romaniei este in direct, la Antena1.

Vineri, 29.01.2010, 20:21