Articole despre victorie

Aseară, când show-ul a fost lider de piață. Chef Scărlătescu și echipa mov, o nouă victorie în minoritate numerică

Seara de luni a adus la "Chefi la cuțite" o mult așteptată victorie pentru echipa mov, condusă de chef Cătălin Scărlătescu, ce a câștigat detașat confruntarea pe echipe în ciuda faptului că se află în minoritate numerică. ”Șapte farfurii! Șapte!”, a exclamat juratul fericit.

Marti, 08.06.2021, 12:37
Simona Halep a învins-o pe rusoaica Anastasia Potapova. Reacția campioanei noastre după prima victorie oficială din 2021

Simona Halep, locul 2 WTA şi cap de serie numărul 1 s-a impus în fața sportivei din Rusia, Anastasia Potapova (numărul 101 WTA), scor 6-4, 6-4, în turul secund de la Gippsland Trophy.

Marti, 02.02.2021, 16:24
FC Porto a devenit campioana Portugaliei după ce a învins pe Sporting Lisabona, cu 2-0

FC Porto a devenit pentru a XXIX-a oară campioană a Portugaliei, după ce a învins, miercuri, pe teren propriu, cu scorul de 2-0 (0-0), echipa Sporting Lisabona, în etapa a XXXII-a a sezonului.

Joi, 16.07.2020, 08:11
Atalanta a învins Brescia, scor 6-2, şi a urcat provizoriu pe locul doi în Serie A

Atalanta a învins, marţi, pe teren propriu, cu scorul de 6-2 (4-1), echipa Brescia, în primul meci al etapei a XXXIII-a a campionatului italian Serie A.

Miercuri, 15.07.2020, 08:11
FC Sevilla a învins, cu 2-0, echipa Mallorca şi e aproape calificată în Liga Campionilor

FC Sevilla a învins, duminică, pe teren propriu, cu scorul de 2-0 (1-0), echipa Mallorca, într-un meci din etapa a XXXVI-a a campionatului spaniol LaLiga.

Luni, 13.07.2020, 08:25
Villarreal a învins Betis Sevilla, scor 2-0, şi se menţine aproape de locurile de Liga Campionilor

Villarreal a învins, miercuri, în deplasare, cu scorul de 2-0 (2-0), formaţia Betis Sevilla, în etapa a XXXIII-a a campionatului spaniol de fotbal, LaLiga.

Joi, 02.07.2020, 09:02
Chiricheş, pe teren tot meciul la victoria echipei lui, Sassuolo, în faţa formaţiei Fiorentina

Sassuolo a învins, miercuri, în deplasare, cu scorul de 3-1 (2-0), formaţia Fiorentina, în etapa a XXIX-a a campionatului italian de fotbal, Serie A.

Joi, 02.07.2020, 08:14
Încă o victorie pentru Manchester United în Premier League, scor 3-0 cu Brighton

Formaţia Manchester United a învins, marţi, în deplasare, cu scorul de 3-0, echipa Brighton, în etapa a 32-a din Premier League.

Miercuri, 01.07.2020, 10:18
Juventus Torino, victorie cu Genoa, scor 3-1, în Serie A

Formaţia Juventus Torino a învins, marţi, în deplasare, cu scorul de 3-1, echipa Genoa, în etapa a 29-a a campionatului Italiei.

Miercuri, 01.07.2020, 09:06
Getafe a învins Real Sociedad, scor 2-1, şi se menţine pe loc de Liga Europa şi aproape de Liga Campionilor

Getafe a învins, luni, pe teren propriu, cu scorul de 2-1 (1-0), formaţia Real Sociedad, în ultimul meci al etapei a XXXII-a a campionatului spaniol de fotbal, LaLiga.

Marti, 30.06.2020, 08:16
Sute de suporteri au aşteptat echipa Universitatea Craiova la aeroport după succesul de la Cluj-Napoca

Sute de suporteri au aşteptat, în noaptea de duminică spre luni, sosirea echipei CS Universitatea la aeroportul din Craiova, după succesul din meciul cu CFR Cluj.

Luni, 29.06.2020, 09:29
Real Madrid a învins Espanyol şi s-a distanţat la două puncte de FC Barcelona

Real Madrid a învins, duminică, în deplasare, cu scorul de 1-0 (1-0), formaţia Espanyol Barcelona, în etapa a XXXII-a a campionatului spaniol de fotbal LaLiga.

Luni, 29.06.2020, 08:15
Liverpool a învins Crystal Palace, cu 4-0, şi s-a apropiat la două puncte de titlu

Liverpool a învins, miercuri, pe teren propriu, cu scorul de 4-0 (2-0), fomaţia Crystal Palace, în etapa a XXXI-a a campionatului englez de fotbal, Premier League.

Joi, 25.06.2020, 08:43
Cristiano Ronaldo şi Dybala au adus victoria echipei Juventus în meciul cu Bologna, scor 2-0

Echipa Juventus Torino a învins, luni, în deplasare, cu scorul de 2-0, formaţia Bologna, în etapa a XXVII-a a campionatului Italiei.

Marti, 23.06.2020, 09:02
Manchester City, victorie cu Burnley, scor 5-0, în Premier League

Formaţia Manchester City a învins, luni, pe teren propriu, cu scorul de 5-0, echipa Burnley, în ultimul meci al etapei XXX-a a campionatului Angliei.

Marti, 23.06.2020, 08:10
Papa Francisc i-a avertizat pe italieni: Nu sărbătoriţi prea devreme victoria în faţa coronavirusului

Papa Francisc i-a avertizat, duminică, pe italieni să rămână vigilenţi în ceea ce priveşte coronavirusul, chiar dacă rata infecţiilor a scăzut, şi le-a cerut să respecte regulile impuse de Guvern referitor la distanţarea fizică şi purtarea măştilor.

Duminica, 07.06.2020, 17:18
Usain Bolt ilustrează distanţarea socială cu o fotografie realizată la victoria sa în proba de 100 metri la JO-2008

Campionul jamaican Usain Bolt este de acord cu distanţarea socială şi a ales un mod inedit de a o promova pe reţelele de socializare.

Marti, 14.04.2020, 11:54

Bernie Sanders obţine o victorie în alegerile primare din North Dakota

Senatorul Bernie Sanders a obţinut o victorie în alegerle primare democrate din micul stat North Dakota, potrivit proiecţiilor prezentate miercuri de presa americană, relatează AFP.

Miercuri, 11.03.2020, 15:50
Leicester a învins Aston Villa, scor 4-0, în Premier League; Vardy a marcat de două ori

Formaţia Leicester City a învins, luni, pe teren propriu, cu scorul de 4-0, echipa Aston Villa, în etapa a XXIX-a a campionatului Angliei.

Marti, 10.03.2020, 08:36
Juventus a recuperat locul I în Serie A după 2-0 cu Inter Milano

Juventus Torino a învins, duminică, pe teren propriu, cu scorul de 2-0 (1-0), echipa Inter Milano, în etapa a XXVI-a a campionatului italian Serie A.

Luni, 09.03.2020, 00:17
Netanyahu, bine plasat, în urma marii sale victorii în alegeri, să conducă un guvern

Premierul israelian în exerciţiu Benjamin Netanyahu se îndrepta marţi - în pofida unei inculpări de corupţie - către o victorie convingătoare în alegerile legislative, plasându-se într-o poziţie de forţă în vederea formării viitorului Guvern şi prezentării în procesul său, relatează AFP.

Marti, 03.03.2020, 14:23

Inculpat, Netanyahu revendică ”cea mai mare victorie din viaţa sa” în alegerile legislative

Premierul israelian în exerciţiu Benjamin Netanyahu a revendicat marţi ”cea mai mare victorie din vaţa sa” în alegerile legislative, care-l plasează într-o poziţie bună în vederea formării viitorului guvern şi înfruntării justiţiei, care-l acuză de corupţie, relatează AFP.

Marti, 03.03.2020, 09:53
Liverpool, încă o victorie în Premier League, scor 3-2, cu West Ham United

Formaţia Liverpool a făcut încă un pas spre câştigarea titlului în campionatul Angliei, după ce a învins, scor 3-2, echipa West Ham United, în etapa a XXVII-a a campionatului Angliei.

Marti, 25.02.2020, 08:11
Julian Nagelsmann, după 1-0 cu Tottenham: O victorie pe deplin meritată

Antrenorul echipei RB Leipzig, Julian Nagelsmann, consideră pe deplin meritată victoria formaţiei sale în meciul cu Tottenham, din manşa I a optimilor de finală ale Ligii Campionilor.

Joi, 20.02.2020, 10:18
Muguruza a avut nevoie de aproape două ore şi jumătate pentru a trece de Kudermetova

Spaniola Garbine Muguruza, locul 16 WTA şi cap de serie numărul 9, a învins-o, miercuri, cu scorul de 7-5, 4-6, 6-4, pe rusoaica Veronika Kudermetova, locul 39 WTA, venită din calificări, în optimile de finală ale turneului de categorie Premier de la Dubai.

Miercuri, 19.02.2020, 16:13
Simeone, după victoria cu Liverpool: Dacă atacanţii nu participau la faza defensivă, echipa nu ar fi reuşit să câştige

Tehnicianul Diego Simeone a declarat, marţi seară, că meciul cu Liverpool a fost extrem de greu, însă jucătorii de la Atletico Madrid au fost foarte decişi să se impună.

Miercuri, 19.02.2020, 11:24
Manchester United, victorie cu Chelsea, scor 2-0, în Premier League

Manchester United a învins, luni, în deplasare, cu scorul de 2-0, echipa Chelsea, în ultimul meci al etapei a XXVI-a a campionatului Angliei.

Luni, 17.02.2020, 23:58
În ziua în care împlineşte 51 de ani, Răzvan Lucescu a obţinut o victorie cu Al Hilal în Liga Campionilor Asiei

Formaţia saudită Al Hilal a învins, luni, în deplasare, cu scorul de 2-1, echipa Shabab Al-Ahli Dubai, în etapa a doua a grupei B a Ligii Campionilor Asiei. Victoria a fost obţinută chiar în ziua în care antrenorul echipei Al Hilal, Răzvan Lucescu, împlineşte 51 de ani.

Luni, 17.02.2020, 17:34

Sanders obţine victoria în alegerile primare din New Hampshire, Biden se afundă

Socialistul Bernie Sanders a promis să-l ”bată pe Donald Trump” şi şi-a revendicat victoria în alegerile primare democrate din New Hampshire, în timp ce fostul vicepreşedinte Joe Biden a suferit o înfrângere usturătoare în cursa în vederea înfruntării preşedintelui republican în noiembrie, relatează AFP.

Miercuri, 12.02.2020, 10:52
PSG - Olympique Lyon, scor 4-2, în Ligue 1

PSG a învins, duminică, pe teren propriu, cu scorul de 4-2 (2-0), echipa Olympique Lyon, în etapa a XXIV-a a campionatului francez de fotbal Ligue 1.

Luni, 10.02.2020, 08:23
Barcelona a fost condusă de două ori la Sevilla, dar s-a impus în final cu 3-2, în faţa echipei Betis. Messi, trei pase decisive

FC Barcelona a învins, duminică, în deplasare, cu scorul de 3-2 (2-2), echipa Betis Sevilla, în etapa a XXIII-a a campionatului spaniol de fotbal LaLiga.

Luni, 10.02.2020, 08:12
Ligue 1: Marseille a învins cu 2-0 Saint-Etienne, meci început cu întârziere din cauza incidentelor

Formaţia Olympique Marseille a învins, miercuri seară, în deplasare, cu scorul de 2-0, echipa Saint-Etienne, într-un meci din Ligue 1, joc început cu o întârziere de 15 minute din cauza incidentelor între suporteri.

Joi, 06.02.2020, 08:59
Barcelona a învins echipa Levante, cu scorul 2-1, prin golurile marcate de Ansu Fati

FC Bareclona a învins, duminică, pe teren propriu, cu scorul de 2-1 (2-0), echipa Levante, în etapa a XXII-a a campionatui spaniol de fotbal LaLiga.

Luni, 03.02.2020, 08:34
Victorie pentru Răzvan Lucescu în Arabia Saudită: Abha – Al Hilal, scor 1-2

Formaţia Al Hilal, antrenată de Răzvan Lucescu, a învins, vineri, în deplasare, cu scorul de 2-1, echipa Abha, într-un meci din etapa a XVI-a a campionatului Arabiei Saudite.

Vineri, 31.01.2020, 17:10
Novak Djokovici s-a calificat pentru a opta oară în finala Australian Open, după 7-6, 6-4, 6-3, cu Roger Federer

Tensimenul sârb Novak Djokovici, locul 2 ATP, l-a învins, joi, cu scorul de 7-6 (1), 6-4, 6-3, pe elveţianul Roger Federer, locul 3 ATP, calificându-se pentru a opta oară în finala Australia Open.

Joi, 30.01.2020, 13:17
Real Madrid, calificare în sferturile Cupei Spaniei, după 4-0 cu Real Zaragoza

Formaţia Real Madrid s-a calificat în sferturil Cupei Spaniei, după ce a învins, miercuri, echipa Real Zaragoza, scor 4-0.

Joi, 30.01.2020, 00:10
După un meci spectaculos cu Nick Kyrgios, Rafael Nadal s-a calificat în sferturi la Australian Open

După un meci spectaculos disputat pe arena Rod Laver, numărul 1 mondial Rafael Nadal l-a învins pe australianul Nick Kyrgios, locul 23 mondial, şi a reuşit accederea în sferturi la Australian Open.

Luni, 27.01.2020, 14:00
Anastasia Pavliucenkova a învins-o pe Angelique Kerber şi a acces în sferturi la Australian Open

Anastasia Pavliucenkova (Rusia), locul 30 WTA şi cap de serie numărul 30, a acces în sferturi la Australian Open, după ce a trecut de Angelique Kerber (Germania), locul 18 WTA şi cap de serie numărul 17.

Luni, 27.01.2020, 12:43
Garbine Muguruza a învins-o pe Kiki Bertens şi a acces în sferturi la Australian Open

Garbine Muguruza (Spania), locul 32 WTA, a învins-o pe olandeza Kiki Bertens, locul 10 WTA şi cap de serie numărul 9; şi s-a calificat în sferturile de finală ale Australian Open.

Luni, 27.01.2020, 07:56
Napoli a învins liderul Juventus Torino, scor 2-1, în Serie A

Formaţia Juventus Torino, liderul din Serie A, a fost învinsă, duminică, în deplasare, cu scorul de 2-1, de echipa Napoli, într-un meci din etapa a XXI-a a campionatului Italiei.

Duminica, 26.01.2020, 23:56
Simona Halep, în optimile de finală ale Australian Open, după 6-1, 6-4, cu Iulia Putinţeva

Simona Halep, locul 3 WTA şi cap de serie numărul 4, a învins-o, sâmbătă, cu scorul de 6-1, 6-4, pe Iulia Putinţeva din Kazahstan, locul 38 WTA, calificându-se pentru a cincea oară în optimile de finală ale Australian Open.

Sambata, 25.01.2020, 06:22
Victorie pentru Poli Iaşi în ultimul amical din Antalya: scor 1-0 cu Mladost Lucani

Formaţia Politehnica Iaşi a învins, joi, cu scorul de 1-0, echipa sârbă Mladost Lucani, în ultimul meci amical din cadrul cantonamentului din Antalya.

Joi, 23.01.2020, 17:12
Tenis de masă: Echipa feminină a României a învins Italia, scor 3-0, la turneul preolimpic de la Gondomar

Echipa feminină de tenis de masă a României a învins Italia, scor 3-0, la turneul preolimpic de la Gondomar Pentru un loc la JO; România va întâlni vineri echipa Indiei.

Joi, 23.01.2020, 11:01
Simona Halep, victorie cu emoții la Australian Open

Emoţii mari pentru Simona Halep în primul meci de la Australian Open. Campioana de la Wimbledon a căzut în finalul primului set cu americanca Jennifer Brady şi a avut nevoie de o pauză medicală. Din fericire, Simona a revenit pe teren cu mâna...

Marti, 21.01.2020, 19:50
Islanda a învins El Salvador, cu scorul de 1-0, într-un amical

Islanda, adversara României în barajul pentru Euro-2020, a învins, duminică, la Carson, California, cu scorul de 1-0 (0-0), reprezentativa statului El Salvador, într-un amical.

Luni, 20.01.2020, 09:24
Islanda a învins Canada, cu scorul de 1-0, într-un amical

Islanda, adversara României în barajul pentru Euro-2020, a învins, miercuri, cu scorul de 1-0 (1-0), reprezentativa Canadei, într-un amical.

Joi, 16.01.2020, 09:26
Arina Sabalenka a învins-o pe Bernarda Pera şi va fi adversara Simonei Halep în sferturi la Adelaide

Arina Sabalenka, din Belarus, locul 12 WTA şi cap de serie numărul 6, beneficiară a unui wild card, a învins-o pe americanca Bernarda Pera, locul 70 WTA, venită din calificări, şi a acces în sferturi la turneul de la Adelaide, unde o va întâlni pe Simona Halep.

Miercuri, 15.01.2020, 10:10
Simona Halep va urca pe locul 3 WTA după victoria din meciul cu Ajla Tomljanovic

Simona Halep va urca de pe locul 4 pe locul 3 WTA, în clasamentul ce va fi publicat luni, după victoria obţinută în meciul cu Ajla Tomljanovic, la Adelaide.

Marti, 14.01.2020, 12:42
Simona Halep câştigă primul meci din 2020, scor 6-4, 7-5, cu Ajla Tomljanovic. Românca s-a plâns de oboseală

Simona Halep, locul 4 WTA şi cap de serie numărul 2, a câştigat cu ceva dificultate, scor 6-4, 7-5, primul meci de simplu din 2020, disputat cu australianca Ajla Tomljanovic, locul 52 WTA, beneficiară a unui wild card, în turul al doilea al turneului de categorie Premier de la Adelaide, aflat la prima ediţie. Halep, acceptată direct în optimi, s-a calificat, astfel, în sferturi.

Marti, 14.01.2020, 11:52
Real Madrid a câştigat la loviturile de departajare Supercupa Spaniei, scor 4-1 cu Atletico Madrid

Formaţia Real Madrid a câştigat, duminică, la Jeddah, Supercupa Spaniei, învingând echipa Atletico Madrid în finală, scor 4-1 la loviturile de departajare.

Duminica, 12.01.2020, 22:58