Articole despre medalii de aur

David Popovici a cucerit medalia de aur la proba de 200 de metri liber a Campionatului Mondial de înot pentru juniori de la Lima

David Popovici a cucerit medalia de aur în proba de 200 m liber, miercuri, la Campionatele Mondiale de înot pentru juniori de la Lima. Sportivul de 17 ani, antrenat de Adrian Rădulescu, a fost cronometrat cu timpul de 1 min 46 sec 18/100, un nou record al competiţiei.

Joi, 01.09.2022, 14:28
David Popovici s-a retras din finala probei de 400 de metri liber! Ce s-a întâmplat cu tânărul de 17 ani

David Popovici a confirmat informația potrivit căreia s-a retras din finala probei de 400 de metri liber! Antrenorul Adrian Rădulescu, împreună cu staff-ul tehnic, au decis să îl retragă pe David Popovici din finala de 400 m liber la Campionatul European de natație seniori de la Roma. Ce s-a întâmplat cu tânărul.

Miercuri, 17.08.2022, 12:54
David Popovici a cucerit opt medalii de aur în trei luni, la doar 17 ani! Ce scrie presa din străinătate despre el

David Popovici, înotătorul de 17 ani, a cucerit din nou aurul la proba de 200 metri liber și a devenit campion! Sportivul a câștigat opt medalii de aur în doar trei luni. Performanța făcută trece de orice imaginație! Ce scrie presa din străinătate despre el.

Marti, 16.08.2022, 15:55
Ce valoare au medaliile de aur olimpice de la Jocurile Olimpice și din ce sunt realizate, de fapt. Sunt din aur pur?

Medaliile de aur olimpice au fost mereu ținta tuturor sportivilor de-a lungul anilor pentru cei care au participat la competiții sportive. Cu toate acestea, mulți se întreabă dacă norocoșii care au obținut medalii de aur țineau în mână aur pur.

Miercuri, 28.07.2021, 17:23
Dani, pune mâna la ochi! Matinalul, față în față cu o bombă sexy! Miss bikini fitness, în platoul de la "Neatza"! " Am adus-o să vă enerveze" | Video

Miss bikini fitness fost prezentă în platoul de la "Neatza". Ioana Crișan este campioană națională absolută. Tânăra, care arată demențial, deține mai multe medalii, obținute la competițiile de specialitate.

Vineri, 24.07.2020, 10:27
Dani, pune mâna la ochi, te vede de acasă! Ioana Crișan, campioană națională absolută la Bikini Fitness, este mai sexy ca niciodată

Ioana Crișan este campioană națională absolută la toate categoriile Bikini Fitness, în 2018 și 2019. Pe parcursul a cinci ani, de când participă la competițiile sportive, Ioana a câștigat 4 medalii de Bronz, 6 medalii de Argint și 15...

Vineri, 24.07.2020, 09:33
Mihaela Trandafir, o româncă în vârstă de 12 ani, este campioană în Italia: ,,Copiii noștri talentați fac performanță sub alte steaguri''

Mihaela Trandafir, o adolescentă de doar 12 ani, a câștigat sâmbătă, pe 23 martie, Campionatul de Juniori under 13 al Italiei la haltere, obținând 3 medalii de aur la probele: smuls, aruncat și kilograme acumulate, categoria 71 de Kg.

Luni, 25.03.2019, 17:33
Copiii românilor ne fac mândri, peste hotare! Şapte medalii de aur şi bronz, la un turneu internaţional de Informatică. Bravo!

Echipele de seniori şi juniori ale României au obţinut patru medalii de aur şi trei de bronz la ediţia 2017 a Turneului Internaţional de Informatică Shumen din Bulgaria. Medaliile de aur au fost adjudecate de către lotul de seniori, au cărui componenţi provin din Câmpulung Muscel, Vaslui, Brăila şi Bucureşti.

Luni, 27.11.2017, 16:09
România de aur! Lotul olimpic de informatică a obţinut patru medalii la Balcaniada pentru seniori

Lotul olimpic de informatică al României a obţinut două medalii de aur şi două medalii de argint la a XXIV-a ediţie a Balcaniadei de Informatică pentru seniori, desfăşurată la Nicosia, în perioada 27 iunie - 3 iulie, anunţă Ministerul Educaţiei şi Cercetării Ştiinţifice (MENCS).

Marti, 05.07.2016, 20:20
Romania, PRIMA din 32 de tari! Elevii romani au obtinut trei medalii de aur la Olimpiada Internationala de Geografie

Romania este prima tara din lume la Olimpiada de Geografie, desfasurata anul acesta in Japonia. Acest lucru se datoreaza unor elevi pentru care invatatura si munca pentru a face performanta au devenit pasiuni. Cu ei ne mandrim!

Marti, 06.08.2013, 17:30
Romania a castigat toate medaliile de aur la Campionatul Mondial de Fotbal-Tenis

Nationala Romaniei de Fotbal-Tenis a castigat toate cele 11 medalii de aur puse in joc la Campionatul Mondial, disputat in Ungaria.

Marti, 18.12.2012, 12:48
Secretul lui Eduard Novak, sportivul medaliat cu aur la Jocurile Paralimpice: "Trebuie sa vrei din inima"

Eduard Novak, primul campion paralimpic al Romaniei, ne-a demonstrat un lucru extrem de important: atunci cand vrei, se poate. Se poate chiar daca nu ai maini, picioare sau noroc. Iti trebuie doar o vointa de fier.

Miercuri, 19.09.2012, 13:08
Romania, 2012: Olimpicii de la matematica nu primesc nimic! Nu sunt bani!

Ministerul de Finante a anuntat ca e criza. In consecinta, s-au taiat premiile olimpicilor internationali de la matematica

Marti, 14.08.2012, 17:05
Judo: Doua medalii de aur la Cupa Mondiala din Coreea de Sud

Romania este, din nou, pe prima treapta a podiumului la Judo. La Cupa Mondiala din Coreea de Sud, Corina Caprioriu si Dan Fasie si-au atins obiectivele si se vor intoarce acasa cu medaliile de aur.

Sambata, 04.12.2010, 00:00