Articole despre juventus

Steaua - 4,3 milioane euro din participarea in Europa League! CFR Cluj a luat de patru ori mai mult din Liga Campionilor

UEFA a publicat sumele incasate in sezonul trecut de echipele participante in cupele europene. Chiar daca au ajuns in primavara, stelistii au luat mai putini bani din Europa League decat rivalii din Ardeal

Miercuri, 24.07.2013, 11:08
Jucatorii de la Juventus si-au aruncat in apa inghetata antrenorul!

Sunt campioni si isi permit orice! Jucatorii de la Juventus si-au aruncat in apa inghetata antrenorul care i-a facut cei mai tari din Serie A.

Luni, 06.05.2013, 16:18
S-au stabilit sferturile Ligii Campionilor! Duel tare intre PSG si Barcelona

Partide interesante in sferturile de finala ale Ligii Campionilor! Tabloul de la pregatiri nu s-a mai repetat si in ziua tragerii oficiale, iar sortii au stabilit meciuri tari pentru Barcelona si Bayern Munchen.

Vineri, 15.03.2013, 16:01
Chelsea trece usor de Monterrey si merge in finala Campionatului Mondial al Cluburilor

Chelsea s-a calificat in finala Campionatului Mondial al Cluburilor dupa ce a invins-o pe Monterrey, scor 3-1. In ultimul act al competitiei din Japonia, londonezii vor da piept cu brazilienii de la Corinthians.

Joi, 13.12.2012, 14:40
Liga Campionilor: Chelsea, eliminata din competitie. Il Luce pierde in fata lui Juventus. Vezi rezultatele si clasamentele grupelor!

Miercuri s-au desfasurat ultimele partide contand pentru faza grupelor din Liga Campionilor. Chelsea Londra a facut scorul serii cu Nordsjaelland (6-1), insa va evolua in Europa League, dupa ce Juventus Torino s-a impus pe terenul lui Sahtior. CFR Cluj a reusit o victorie istorica la Manchester, dar succesul Galatei de la Braga a spulberat visul ardelenilor de a evolua in optimile Ligii Campionilor.

Miercuri, 05.12.2012, 23:57
Liga Campionilor: Chelsea, campioana en-titre, la un pas de eliminare. Sahtior se califica in optimi. Rezultatele si clasamentele grupelor!

Marti seara au fost programate primele meciuri din cadrul etapei a V-a contand pentru grupele Ligii Campionilor. Capul de afis a fost partida dintre Juventus si Chelsea, incheiata cu scorul de 3-0 pentru italieni, iar campioana en-titre a Europei este la un pas de eliminare.  Intr-un alt derby al serii, Valencia si Bayern Munchen au remizat, scor 1-1.

Miercuri, 21.11.2012, 00:01
UCL: FC Barcelona pierde cu Celtic. Il Luce, invins de Chelsea in prelungiri. Vezi rezultatele!

Golul lui Moses din minutul 90+4 a adus Sahtiorului lui Mircea Lucescu prima infrangere in 21 de meciuri disputate in actualul sezon competitional. Celtic Glasgow a facut un meci mare in fata formatiei FC Barcelona, castigand cu scorul de 2-1, iar Manchester United a intors rezultatul la Braga si s-a impus cu 3-1, in ultimele zece minute.

Joi, 08.11.2012, 00:04
Juventus – Inter 1-3 / Seria de invincibilitate a campionilor s-a incheiat dupa 49 de partide!

Recordul lui Juventus Torino de invincibilitate s-a oprit la 49 de meciuri! Inter Milano a dat lovitura chiar pe noua arena a “Batranei Doamne”, dupa ce s-a impus cu scorul de 3-1, desi la pauza era condusa cu 1-0.

Duminica, 04.11.2012, 10:16
VIDEO! Liga Campionilor: Sahtior invinge pe Chelsea. Barcelona, victorie in min. 90+4 cu Celtic. Vezi rezultatele si golurile marcate aseara!

A fost nebunie in Liga Campionilor, iar marea surpriza era sa aiba loc pe Camp Nou. Barcelona a castigat in minutul 94 in fata lui Celtic. In grupa lui CFR, Braga a condus cu 2-0 in deplasarea de la Manchester United, insa diavolii au intors rezultatul.

Miercuri, 24.10.2012, 08:28
Liga Campionilor: Messi o salveaza din nou pe Barca. Chelsea - Juventus 2-2. Vezi rezultatele inregistrate miercuri!

FC Barcelona a trecut cu emotii de Spartak Moscova, scor 3-2, dupa ce Messi a intors rezultatul de la 1-2 cu o "dubla", in minutele 71 si 80. In derby-urile zilei, Bayern Munchen   a trecut de Valencia cu 2-1, in timp ce Juventus a remizat cu Chelsea, pe Stamford Bridge, dupa ce a revenit de la 0-2.

Joi, 20.09.2012, 00:18
Nebunie in Australia: Alessandro Del Piero s-a transferat la FC Sydney!

Dupa aproape doua decenii petrecute in tricoul lui Juventus, Alessandro Del Piero a luat drumul Australiei. "Veteranul" va juca la FC Sydney, in prima liga din Australia. Evident, pe un salariu fabulos.

Luni, 17.09.2012, 12:49
Napoli a castigat finala Cupei Italiei

Napoli este prima echipa care a reusit sa o invinga pe Juventus in acest sezon, dupa succesul din finala Cupei Italiei, scor 2-0. Au marcat Edinson Cavani (63' din penalti) si Marek Hamsik (83'). In urma acestui rezultat, cele doua grupari se vor infrunta la Beijing in Supercupa Italiei.

Luni, 21.05.2012, 00:00
Mutu era un petrecaret pe vremea cand juca la Juventus

Mutu era un petrecaret pe vremea cand juca la Juventus. Este un fragment din cartea autobiografica a lui Ibrahimovici "I'am Zlatan!". A fost un mare ajutor pentru mine. Ce povesti avea! Stateam in camera de hotel si muream de ras la toate povestile...

Luni, 14.05.2012, 19:50
Juventus e noua campioana a Italiei

Juventus e noua campioana a Italiei. Torinezii au castigat cu 2 la 0 la Trieste cu Cagliari si au luat al 28 lea scudetto. Interul i-a ajutat. Fara Chivu, nerrzurii au batut cu 4 la 2 rivala AC Milan. Juve e campioana neinvinsa cu o etapa ininate de...

Luni, 07.05.2012, 19:50
Juventus este noua campioana a Italiei. Inter a castigat Derby della Madonnina

Juventus si-a asigurat titlul de campioana prin victoria de la Cagliari, 2-0 (Vucinici 6, Canini 74 autogol), si beneficiind de infringerea urmaritoarei AC Milan in derbyul cu Inter, 2-4, scrie Gsp.ro. Inaintea ultimei etape, diferenta dintre cele doua formatii este de 4 puncte, 81 fata de 77.

Luni, 07.05.2012, 00:00
Seria A: Juventus isi pastreaza avansul de trei puncte in fata Milanului

AC Milan ramane in carti pentru titul in Serie A, dupa victoria de pe teren propriu cu Genoa, scor 1-0. Singurul gol al meciului a fost inscris de Boateng, in minutul 85. Liderul Juventus s-a impus tot cu 1-0, la Cesena, prin golul marcat de Boriello. In minutul 9 al partidei, Andrea Pirlo a ratat o lovitura de la 11 metri. Atacantul roman Adrian Mutu n-a fost inclus in lot.

Miercuri, 25.04.2012, 00:00
Serie A: Juventus devine noul lider/ Lazio invinge pe Napoli in lupta pentru locul 3

Juventus a trecut pe primul loc in Serie A, dupa victoria din deplasare cu Palermo, scor 2-0, fiind avantajata si de infrangerea Milanului de pe teren propriu(1-2 cu Fiorentina)

Duminica, 08.04.2012, 00:00
Cavani o salveaza, din nou, pe Napoli. Vezi rezultatele din Italia!

Uruguayanul a semnat revenirea echipei lui Mazzari pe Friuli, ratand si un penalty in repriza secunda.

Duminica, 18.03.2012, 00:00
AC Milan se distanteaza la 4 puncte de Juventus. Vezi rezultatele din Serie A!

AC Milan s-a distantat la patru puncte in fruntea clasamentului din Serie A, dupa victoria obtinuta pe teren propriu impotriva lui Lecce, scor 2-0, intr-un meci contand pentru etapa 27-a. Golurile "diavolilor" au fost inscrise de Nocerino si Ibrahimovic.

Duminica, 11.03.2012, 00:00
Lazio invinge in derby-ul Romei si urca pe 3. Vezi rezultatele din Italia!

Jucatorii lui Eduardo Reja, la care Stefan Radu nu a evoluat niciun minut (fiind accidentat), au depasit eterna rivala AS Roma, intr-un meci desfasurat pe Olimpico dar considerat in deplasare. La gazde, Lobont a evoluat din minutul 9.

Duminica, 04.03.2012, 00:00
Chivu la Juventus?

Jucatorul roman e pe lista de transferuri a lui Conte pentru vara viitoare.

Vineri, 02.03.2012, 00:00
Novak Djokovic doreste introducerea probei video in fotbal

Liderul clasamentului ATP e uimit de frecventa erorilor de arbitraj, motiv pentru care militeaza pentru utilizarea tehnologiei in fotbal. Eroarea care l-a indignat a fost comisa de arbitrul derby-ului din Serie A, dintre Milan si Juventus.

Duminica, 26.02.2012, 00:00
AC Milan - Juventus 1-1 / Batrana Doamna pleaca teafara de pe San Siro cu ajutorul arbitrilor

Juventus a ramas cu sanse la titlu in Serie A dupa egalul obtinut pe final in fieful rivalei AC Milan prin golul lui Alessandro Matri. Totusi, rezultatul a fost influentat decisiv de cavalerii fluierului care au anulat gazdelor un gol perfect valabil la scorul de 1-0.

Fotbal printre nameti!

Steaua - Juventus, s-a jucat la Mogosoaia, acolo unde iarba este inghetata, are pete de zapada, iar terenul este inconjurat, de munti de omat. Ca sa recupereze mingile din out, jucatorii au sarit, peste obstacole de gheata.

Sambata, 18.02.2012, 20:02
Meci amical: Steaua - Juventus Bucuresti 2-0

Steaua a trecut cu scorul de 2-0 de divizionara secunda Juventus Bucuresti, intr-o partida amicala disputata la Mogosoaia. Golurile ros-albastrilor au fost inscrise de Radut si Machado.

Sambata, 18.02.2012, 00:00
Del Piero, spre Major League Soccer

Legendei juventine ii expira in vara contractul cu alb-negrii din Torino si pare atras de o aventura in MLS, care sa-i rotunjeasca averea.

Joi, 16.02.2012, 00:00
Parma Juventus 0-0 \ Batrana Doamna ramane pe locul secund

Juventus nu a reusit sa se impuna in deplasarea de la Parma, in prima restanta pe care o avea de jucat, si a ramas la un punct in spatele lui AC Milan, cu un juc mai putin disputat.

Miercuri, 15.02.2012, 00:00
Udinese - AC Milan 1-2 / Maxi Lopez decisiv

Argentinianul a intrat pe teren la 1-0 pentru friulani in minutul 66 si a dat un gol si o pasa de gol si a adus-o pe Milan pe primul loc.

Sambata, 11.02.2012, 00:00
AC Milan - Juventus 1-2 / Batrana Doamna, aproape in finala

Uruguayanul Martin Caceres a reusit o dubla pe San Siro si Juventus porneste cu prima sansa la calificare inaintea returului.

Miercuri, 08.02.2012, 00:00
Juventus si Milan remizeaza acasa, Roma o desfiinteaza pe Inter. Vezi rezultatele din Italia!

Primele doua clasate nu au reusit sa puncteze in fata lui Napoli si Siena, asa ca distanta de un punct din clasament in favoarea Batranei Doamne s-a mentinut. AS Roma lui Luis Enrique a umilit Interul lui Ranieri la care Chivu a fost rezerva.

Duminica, 05.02.2012, 00:00
Lazio invinge Milan dupa 14 ani, Inter si Palermo fac spectacol pe Meazza! Vezi rezultatele din Italia!

Trupa lui Radu Stefan a reusit un meci de exceptie, reusind sa invinga cu 2-0 si sa incurce in lupta pentru titlu un adversar traditional: AC Milan.

Miercuri, 01.02.2012, 00:00
Juventus l-a imprumutat la Cesena pe atacantul Vicenzo Iaquinta

Atacantul formatiei Juventus Torino, Vicenzo Iaquinta a fost imprumutat, marti, la Cesena, conform Gazzetta dello Sport. In varsta de 32 de ani, Iaquinta va fi noul coechipier in atac al lui Adrian Mutu.

Marti, 31.01.2012, 00:00
Mutu umilit de Roma, Juventus se distanteaza

Adrian Mutu nu a imputut impiedica infrangerea echipei sale cu 5-1 pe Olimpico. Intr-o alta partida Batrana Doamna s-a impus cu 2-0 in deplasarea de la Atalanta si a ajuns la 4 puncte in fata lui Milan, care va juca duminica la Novara .

Sambata, 21.01.2012, 00:00
Echipa lui Mutu, suspecta de blat cu Juventus

Partida Juventus - Cesena a intrat in antentia autoritatilor italiene care vor declansa o ancheta.

Marti, 17.01.2012, 00:00
Napoli - Bologna 1-1 / Trupa lui Mazzari se departeaza de Liga

Napoli a facut un pas gresit pe propriul teren, remizand cu Bologna intr-o partida pe care au considerat-o castigata inainte de disputarea ei.

Luni, 16.01.2012, 00:00
Juventus si Milan raman in fruntea clasamentului din Serie A

Juventus a ramas pe podiumul clasamentului din Serie A, dupa ce a trecut cu 1-0 de Lecce pe stadionul Via del Mare. Alessandro Matri a inscris unicul gol al meciului, la cinci minute dupa ce a intrat pe teren fortat de accidentarea lui Fabio Quagliarella.

Duminica, 08.01.2012, 00:00
Fotbalistii de la Milan si Juventus au facut revelionul la Dubai

Fotbalistii de la Milan si Juventus au facut revelionul la Dubai. Chiar daca e o destinatie exotica, cele doua echipe care se bat la titlu in Italia au petrecut trecerea in noul an prin. antrenamente.

Duminica, 01.01.2012, 20:05
Genoa il vrea pe Amauri

Echipa la care a evoluat in trecut si romanul Paul Codrea si-a manifestat interesul pentru italianul din atacul lui Juventus.

Sambata, 24.12.2011, 00:00
EXCLUSIV! Chelsea il vrea pe Krasic

Sarbul nu se simte prea bine sub comanda lui Antonio Conte si doreste sa plece de la Juventus.

Vineri, 23.12.2011, 00:00
Milan si Juventus, lideri in Italia. Vezi toate rezultatele din ultima etapa a anului!

Milan a profitat de egalul lui Juventus la Udinese si i-a egalat pe torinezi in fruntea clasamentului. Inter si Napoli au invins la scor, iar Lazio a remizat acasa.

Joi, 22.12.2011, 00:00
Torje, scos din lot lot inaintea meciului cu Juventus

Fostul dinamovist era anuntat titular in decisiva partida cu torinezii, dar nu a fost trecut nici macar pe lista de rezerve.

Miercuri, 21.12.2011, 00:00
Inter invinge la Cesena, Juventus pe Novara. Vezi toate rezultatele din Italia

Juventus si-a recastigat pozitia de lider dupa victoria cu Novara, detronand pe AC Milan.

Duminica, 18.12.2011, 00:00
AC Milan e lider provizoriu dupa victoria cu Siena

Milanezii s-au impus cu 2-0 in fata Sienei pe teren propriu si au un punct in fata lui Udinese si Juventus, dar ambele joaca duminica.

AS Roma - Juventus 1-1 / Torinezii raman pe primul loc

In ultimul meci al etapei a paisprezecea din Serie A, AS Roma si Juventus au remizat pe terenul giallo-rosilor.

Luni, 12.12.2011, 00:00
David Luiz, aproape de Juventus

Liderul din Serie A e interesat de serviciile fundasului de la Chelsea mai ales ca Villas Boas vrea sa scape de el.

Miercuri, 07.12.2011, 00:00
AC Milan - Chievo 4-0/ Macel intr-o singura repriza

AC Milan se mentine in plasa liderului Juventus din Serie A, dupa ce a surclasat-o pe Chievo, scor 4-0, in ultima partida din cadrul etapei a 13-a.

Luni, 28.11.2011, 00:00
Mutu, decisiv pentru Cesena. Vezi toate rezultatele din Italia!

Adrian Mutu a adus victoria pentru Cesena in meciul cu Genoa, 2-0.

Duminica, 27.11.2011, 00:00
Stefan Radu a ingropat-o pe Lazio in derby-ul cu Juventus

Revenit la nationala dupa o lunga perioada de timp in care nu a auzit telefoanele de convocare ale lui Razvan Lucescu, fostul dinamovist a gresit grav in partida cu Juve de sambata seara, permitandu-le zebrelor sa treaca pe primul loc in Serie A.

Cesena invinge la Bologna. Vezi toate rezultatele din Italia!

Echipa lui Adrian Mutu a reusit sa invinga in deplasare la o contracandidata si spera inca la ramanerea in Serie A.

Duminica, 20.11.2011, 00:00