Articole despre optimi de finala

Prima declarație a Simonei Halep, după ce a fost învinsă de Serena Williams: „Am simţit că am fost lovită de un tren!”

Simona Halep (27 de ani, 1 WTA) a fost învinsă de Serena Williams (37 de ani, 16 WTA) în optimile de finală de la Australian Open. În cadrul conferinței de presă de la finalul meciului, Simona Halep, liderul WTA, a declarat că în primul set s-a simţit ca şi cum ar fi fost „lovită de tren”.

Luni, 21.01.2019, 14:37
Campionatul Mondial de Fotbal Rusia 2018. Final în faza grupelor. Franța - Argentina, finala din ”optimi”. Iată programul complet și proiecțiile ”sferturilor”

Campionatul Mondial de Fotbal Rusia 2018 a pus punct fazei grupelor. Au fost 15 zile pline de fotbal. A fost un turneu atractiv din mai multe puncte de vedere. Cea mai importantă concluzie după cele 48 de meciuri jucate e următoarea: vom avea o nouă Campioană

Vineri, 29.06.2018, 00:06
Bravooo, Sori! Sorana Cîrstea a acces în optimile Australian Open!

Târgovișteanca a obținut o nouă victorie la Antipozi. Singura jucătoare de tenis din România rămasă în competiție a eliminat-o pe americanca Alison Riske

Vineri, 20.01.2017, 10:18
Dinamo si Otelul Galati, ultimele echipe calificate in sferturile de finala ale Cupei Romaniei

Dinamo Bucuresti s-a calificat in extremis in sferturile de finala ale Cupei Romaniei, dupa ce a castigat in prelungiri confruntarea cu Pandurii Targu Jiu, scor 2-1.

Vineri, 02.11.2012, 01:02
O noua "goleada" in Cupa Ligii Angliei! Chelsea - Manchester United 5-4!

Continua seria rezultatelor incredibile in Cupa Ligii Angliei. Dupa ce marti, Arsenal s-a impus cu 7-5 in fata lui Reading, Chelsea si Manchester United au oferit un spectacol asemanator. Londonezii s-au impus cu 5-4, pe Stamford Bridge, si si-au asigurat prezenta in sferturile de finala ale competitiei.

Joi, 01.11.2012, 01:28
Steaua, eliminata din Cupa Romaniei! CFR Cluj, Ceahlaul si Concordia, calificate in "sferturi"

Surpriza de proportii in optimile de finala ale Cupei Romaniei! Steaua a fost eliminata din competitie de Concordia Chiajna dupa executarea loviturilor de departajare cu 4-3. Dupa cele 120 de minute scorul a fost de 0-0.

Joi, 01.11.2012, 00:26
Rezultat neverosimil in Cupa Ligii Angliei! Reading - Arsenal Londra 5-7. "Tunarii" au revenit de la 0-4!!!

Meci nebun in optimile de finala ale Cupei Ligii Angliei. Arsenal Londra a reusit o calificare nesperata in sferturile de finala ale competitiei, dupa ce in minutul 37 al meciului cu Reading scorul era de 0-4 in defavoarea sa.

Miercuri, 31.10.2012, 01:02
Rapid, Astra si Petrolul, primele trei sfertfinaliste ale Cupei Romaniei!

Astra, Petrolul si Rapid sunt primele trei sfertfinaliste ale Cupei Romaniei! In ultimul meci al zilei, giulestenii au invins cu 4-1 pe Delta Tulcea, intr-o partida pe care au dominat-o fara probleme si in care si-au permis sa rateze si o lovitura de la 11 metri.

Miercuri, 31.10.2012, 00:24
Liga Campionilor: Bayern Munchen si Inter Milano, condamnate la calificare

Bayern Munchen si Inter Milano sunt obligate sa intoarca un rezultat identic (0-1), in disputele cu FC Basel, respectiv Olimpique Marseille, pentru un loc in sfeturile de finala ale Ligii Campionilor.

Marti, 13.03.2012, 00:00
Liga Campionilor: Benfica vs Zenit/ Arsenal vs AC Milan. "Tunarii" au nevoie de un miracol

In aceasta seara se vor cunoaste primele doua echipe calificate in sferturile de finala, chiar daca AC Milan e in proportie de 99% in faza urmatoare. Invinsa cu 4-0 in tur, Arsenal Londra are nevoie de o minune in fata Milanului pentru a se califica.

Marti, 06.03.2012, 00:00
Europa League/ Meciurile din optimile de finala: Sporting-City si Valencia-PSV, cele mai tari dueluri

Joi seara s-au disputat ultimele meciuri din 16-imile Europa League si s-au decis echipele calificate in faza urmatoare. Derby-ul optimilor de finala se anunta disputa Sporting Lisabona - Manchester City. "Cetatenii" au de infruntat o noua echipa din Portugalia, dupa ce tocmai au eliminat castigatoarea trofeului en-titre, FC Porto.

Vineri, 24.02.2012, 00:00
AC Milan - Arsenal 4-0 \ Italienii au umilit tunarii lui Wenger

Superexecutia lui Boateng, si dubla lui Robinho au calificat-o pe Milan in sferturile de finala inca din prima mansa a oprimilor. Ibrahimovic a inscris si el, din penalty.

Miercuri, 15.02.2012, 00:00
Bayer Leverkusen - Barcelona 1-3 / Sanchez trimite catalanii in sferturi

Chilianul cumparat de la Udinese a marcat primele sale doua goluri in Liga Campionilor si i-a adus Barcelonei un avantaj linistitor pentru retur.

Marti, 14.02.2012, 00:00
Horia Tecau si Robert Lindstedt s-au calificat in optimi de finala la Australian Open

Horia Tecau si Robert Lindstedt s-au impus cu 3-6, 6-4, 6-2 in fata perechii australiene Colin Ebelthite/Marinko Matosevic, dupa o ora si 45 de minute de joc, si s-au calificat in optimile de finala ale Australian Open.

Vineri, 20.01.2012, 00:00
Programul optimilor de finala de la CM de handbal din Brazilia

In urma disputarii tuturor meciurilor din grupele Campionatului Mondial de handbal feminin din Brazilia a fost stabilit programul optimilor de finala, faza a competitiei in care echipa Romaniei va intalni formatia Croatiei, partida fiind programata luni, in orasul Sao Bernardo.

Sambata, 10.12.2011, 00:00
PSG eliminata, Lyon se impune la Saint Etienne. Vezi toate rezultatele din Cupa Ligii!

Cele mai mari surpriza ale Cupei Ligii Frantei le-au constituit eliminarile lui PSG si Rennes de catre Dijon si Le Mans.

Joi, 27.10.2011, 00:00
Novak Djokovic, calificat in "optimile" US Open. Sarbul, la al 60-lea succes al sezonului

Novak Djokovic s-a calificat in "optimile" US Open dupa ce l-a invins, fara probleme, pe Nikolay Davydenko, scor 6-3, 6-4, 6-2.

Duminica, 04.09.2011, 00:00
Monica Niculescu s-a calificat in optimile de finala ale US Open

Monica Niculescu isi continua parcursul senzational de la US Open. Romanca, locul 70 WTA, s-a calificat in optimile de finala de la Flushing Meadows, dupa ce a invins-o de o maniera categorica pe Lucie Safarova, a 27-a favorita, scor 6-0, 6-1.

Vineri, 02.09.2011, 00:00
Tecau si Lindstedt, in optimi la Roland Garros

Perechea Horia Tecau/Robert Lindstedt (Romania/Suedia) s-a calificat in optimile de finala ale turneului de Grand Slam de la Roland Garros.

Vineri, 27.05.2011, 00:00
Liga Campionilor: Real Madrid si Chelsea merg in sferturi. Vezi tabloul complet al echipelor calificate!

Real Madrid si Chelsea Londra sunt ultimele doua echipe calificate in sferturile de finala ale Ligii Campionilor. Galacticii au reusit in sfarsit sa treaca de Olympique Lyon, in timp ce Chelsea a eliminat fara probleme pe FC Copenhaga.

Miercuri, 16.03.2011, 00:00
Liga Campionilor: Tottenham si Schalke merg in sferturi

Tottenham si Schalke se alatura Barcelonei si lui Sahtior in faza sferturilor de finala ale Ligii Campionilor, dupa ce au eliminat in optimi pe AC Milan, respectiv Valencia.

Miercuri, 09.03.2011, 00:00
TSKA Moscova, prima formatie calificata in optimile de finala ale Europa League

TSKA Moscova s-a calificat in optimile de finala ale Europa League, dupa ce a remizat pe teren propriu, scor 1-1, cu Paok Salonic. In meciul tur, echipa din capitala Rusiei s-a impus cu 1-0. Golurile partidei de la Moscova au fost marcate de Ignashevich si Muslimovic.

Marti, 22.02.2011, 00:00
Liga Campionilor: Milan pierde acasa cu Tottenham/ Valencia - Schalke 1-1

Liga Campionilor a programat in aceasta seara primele doua partide contand pentru mansa tur din cadrul optimilor de finala.

Marti, 15.02.2011, 00:00
Sahtior - AS Roma in optimile LC. Vezi toate meciurile!

La Nyon s-au decis meciurile din optimile de finala ale Ligii Campionilor

Vineri, 17.12.2010, 00:00
Cupa Romaniei/ Vezi tabloul complet cu echipele calificate in sferturile de finala!

Astazi s-au disputat ultimele doua partide din cadrul optimilor de finala ale Cupei Romaniei. In primul meci, Pandurii Tg Jiu a pierdut "Derby-ul Olteniei" in fata Universitatii Craiova, scor 0-2. Cu acelasi scor s-a impus si Rapid Bucuresti la Ploiesti, cu Astra. Frunza a reusit o dubla pentru giulesteni.

Joi, 28.10.2010, 00:00
Astra - Rapid 0-2/ Dubla lui Frunza ii califica pe giulesteni in "sferturi"

Rapid Bucuresti a avut nevoie de prelungiri pentru a trece de Astra Ploiesti in optimile de finala ale Cupei Romaniei. Elevii lui Marius Sumudica s-au impus la Ploiesti, scor 2-0, dupa golurile inscrise de Sorin Frunza (minutele 93 si 111).

Steaua - Sportul 1-1, 3-1 (d.p)/ Emotii mari pentru ros-albastrii

Steaua Bucuresti a tremurat serios pentru a se califica in sferturile de finala ale Cupei Romaniei, avand nevoie de executarea loviturilor de departajare pentru a trece de Sportul Studentesc, in optimile competitiei. Dupa 120 de minute, scorul a fost egal, 1-1, prin golurile marcate de Tiberiu Balan(19) si Latovlevici(72).

Miercuri, 27.10.2010, 00:00
Cupa Romaniei - optimi de finala/ Steaua, Gloria Bistrita si CFR Cluj, calificate in sferturi

Miercuri sunt programate alte trei partide contand pentru optimile Cupei Romaniei la fotbal. In primul meci, de la ora 16:00, Gloria Bistrita depasit Unirea, scor 1-0. Castigatoarea din ultimii doi ani, CFR Cluj, a trecut de nou promovata FCM Targu Mures, scor 2-0. Steaua Bucuresti s-a chinut serios cu Sportul, avand nevoie de executarea loviturilor de departajare pentru se califica in sferturi.

Cupa Romaniei: FC Timisoara - Vointa Sibiu 1-1, 4-3 (d.p)/ Calificare cu emotii pentru banateni

FC Timisoara s-a calificat cu mari emorii in sferturile de finala ale Cupei Romaniei, eliminand pe Vointa Sibiu abia dupa executarea loviturilor de departajare, scor 4-3. Dupa 120 de minute scorul a fost de 1-1.

Marti, 26.10.2010, 00:00
Cupa Romaniei - optimi de finala/ FC Brasov, Timisoara si Dinamo merg in sferturi

Cupa Romaniei progarmeaza in aceasta saptamana meciurile contand pentru optimile de finala. FC Timisoara si Dinamo incep balul astazi, urmand ca Rapidul sa incheie faza competitiei, joi, intr-un meci cu Astra. FC Brasov este prima echipa calificata in sferturile Cupei Romaniei Timisoreana, dupa a trecut, scor 2-1, de Universitatea Cluj. Au marcat Chipciu (5') si Vali Badea (86') pentru stegari, respectiv Lemnaru (52') pentru studenti.

Cupa Mondiala/ Astazi incep optimile de finala: Uruguay- Coreea de Sud si SUA - Ghana

Astazi vor avea loc primele doua partide din cadrul optimilor de finala ale Cupei Mondiale din Africa de Sud.

Sambata, 26.06.2010, 00:00