Articole despre marius sumudica

Sumudica: "Tatal lui Deaconu a vrut sa-l bata pe tata"

La conferinta de presa de dupa meciul cu Steaua, Sumudica a adus aminte de un episod din copilarie in care el si centralul Alexandru Deaconu au fost adversari.

Sambata, 26.11.2011, 00:00
Steaua - FC Brasov 1-0 \ Cristi Nica, decisiv

Steaua a invins pe FC Brasov dintr-un penalty inventat de tusierul Cristian Nica si transformat de Rusescu.

VIDEO! Marius Sumudica: "Voi ataca Steaua"

Anti-stelist convins, Marius Sumudica a facut o avanpremiera a meciului Steaua - FC Brasov la emisiunea Contraatac la GSP TV.

Joi, 24.11.2011, 00:00
Ce Steaua sau Dinamo? Chipciu e dorit in Portugalia

Jucatorul care le-a pus pe jar pe Dinamo si Steaua, brasoveanul Alexandru Chipciu, le-a luat mintile si echipelor din afara. Evolutia fulminanta din acest inceput de campionat si golul marcat impotriva Greciei, in amicalul de la Altach, l-au adus pe Chipciu in atentia unor cluburi din Portugalia.

Joi, 17.11.2011, 00:00
Asta va avea stadion de 22 de milioane

Patronul Astrei, Ioan Niculae, construieste stadionul la Giurgiu, unde vrea sa mute Astra. Niculae a dat detalii in privinta arenei pe care va juca echipa sa.

Joi, 10.11.2011, 00:00
Vointa Sibiu - FC Brasov 2-1 \ Debut cu infrangere pentru Sumudica

Vointa s-a impus la limita in fata echipei antrenate de Marius Sumudica (2-1) si fostul antrenor al Astrei debuteaza cu stangul pentru "stegari".

Sambata, 05.11.2011, 00:00
Ioan Niculaie: "Sumudica s-a autopropus la Sportul cand era la Astra"

Vestea ca Marius Sumudica s-a inteles cu Ioan Neculaie sa preia FC Brasov l-a provocat din nou pe fostul sef al tehnicianului, Ioan Niculae de la Astra.

Miercuri, 02.11.2011, 00:00
Sumudica demis de la Astra: "Patronul dorea sa imi faca echipa"

Ioan Niculae, patronul echipei din cartierul 9 Mai a decis sa se desparta de Sumudica dupa ce acesta a suferit prima infrangere din campionat.

Luni, 31.10.2011, 00:00
Rapid - Astra 3-2 \ Sumudica, invins de propria iubire

Dupa ce a pierdut primul meci pe banca Astrei in optimile Cupei Romaniei, cu Petrolul, Marius Sumudica a suferit cel dintai esec si in campionat de cand a preluat conducerea tehnica a ploiestenilor, scor 2-3, chiar impotriva Rapidului, echipa pe care a antrenat-o in sezonul trecut.

Duminica, 30.10.2011, 00:00
FC Vaslui pierde cu Astra, dupa o gafa uriasa a lui Cerniauskas

O greseala incredibila a lui Cerniauskas i-a permis lui Tiganasu sa inscrie golul prin care Astra Ploiesti a invins cu 1-0 pe FC Vaslui in etapa a 11-a din Liga I. Prahovenii fac 19 puncte si urca pe locul 6, in timp ce Marius Sumudica ramane in continuare neinvins de cand a preluat-o pe Astra.

Luni, 24.10.2011, 00:00
Marius Sumudica: "Dinu Gheorghe aducea bani de acasa cand eram antrenor la Rapid"

Desi a plecat de la Rapid din cauza lui, in returul sezonului trecut, Sumudica ii ia apararea lui Dinu Gheorghe in conflictul acestuia cu George Copos.

Miercuri, 19.10.2011, 00:00
Otelul - Astra 1-1 / Sumudica ramane neinvins

Otelul si Astra au remizat in cel de-al doilea meci al etapei cu numarul 10, scor 1-1. Rezultatul a fost stabilit inca din prima repriza.

Sambata, 15.10.2011, 00:00
VIDEO! Lui Sumudica ii lipseste Giulestiul

Sumudica duce dorul Giulestiului. Acolo arbitrii il auzeau mai greu cand tipa la ei, din cauza galeriei. Sumi a fost eliminat in meciul cu Sportul si a gasit solutia ca antrenorii sa nu mai fie trimisi in tribuna. Sa stea in custi, a zis antrenorul Astrei la Recursul Etapei, de la GSPTV.

Luni, 03.10.2011, 00:00
VIDEO! Cuplul N&D s-a reunit in studioul Recursului Etapei

S-a reunit N&D! Ovidiu Ioanitoaia a refacut cel mai tare cuplu de golgheteri la GSPTV! Danciulescu si Niculescu au fost in studioul Recursului Etapei.

Astra Ploiesti - Sportul Studentesc / Multescu la a doua surpriza consecutiva

Astra a terminat la egalitate, 2-2, cu Sportul pe teren propriu in primul meci al etapei a 9-a. Pentru prahoveni au marcat N'Doye(8) si C. Matei(64), iar pentru "studenti" Curelea(4) si Ghinga(40).

Vineri, 30.09.2011, 00:00
VIDEO! Brad Pitt Tudor nu se lasa sarutat

I se zice Brad Pitt si asta il dispera. "Eu n-am vazut niciun film cu Brad Pitt", a marturisit arbitrul Alexandru Tudor la Sport Cafe de la GSPTV. Chiar daca este carismatic ca actorul de la Hollywood, Tudor crede ca niciun antrenor din Liga Intai, nici chiar Sumudica, nu ar avea curajul sa-l sarute!

Miercuri, 21.09.2011, 00:00
Astra Ploiesti - CFR Cluj 1-0 / Fatai, fatal pentru ardeleni

Astra Ploiesti a eliminat CFR Cluj din Cupa Romaniei dupa 1-0 la Ploiesti. Singurul gol al partidei a fost reusit de Kehinde Fatai, in minutul 46.

Astra se impune cu 2-0 in fata lui Gaz Metan Medias

Ultimele doua echipe ce au batut Steaua, Astra si Gaz Metan s-au intalnit in meci direct pe Stadionul din cartierul 9 Mai al Ploiestiului. S-au impus alb-negrii, care sunt pe drumul pe care si-l doreste si patronul Neculaie.

Sambata, 17.09.2011, 00:00
Sumudica din Valea Domanului

Razvan Simion si Dani Otil au imitat, la matinalul Antenei 1, momentele tandre dintre Marius Sumudica si Teo Craciunescu din finalul primei reprize a meciului Rapid Gaz Metan Medias desfasurat in Giulesti.

Marti, 19.04.2011, 00:00
VIDEO! Sumudica si-a dat jos pantalonii la conferinta de presa!

Marius Sumudica si-a dat jos pantalonii la conferinta de presa.

Sambata, 26.02.2011, 00:00
VIDEO! Rapid - Unirea 1-0/ Sburlea aduce 3 puncte giulestenilor

Rapid a invins pe Unirea Urziceni, scor 1-0, in primul meci al etapei a 19-a din Liga 1. Singurul gol al partidei a fost inscris de Sabin Sburlea, in minutul 44.

Vineri, 25.02.2011, 00:00
Marius Sumudica s-a enervat si s-a certat rau cu ziaristii

Marius Sumudica s-a enervat si s-a certat rau cu ziaristii moldoveni, la finalul meciului de la Vaslui. "Sa aveti un porc cu trichineloza" le-a urat Sumi, care cu câteva minute mai devreme se certase si cu suporterii moldoveni.

Luni, 06.12.2010, 20:09
Brasov - Rapid 2-0

Rapidul a deraiat la Brasov! Trupa lui Marius Sumudica a luat bataie cu 2-0 pe terenul stegarilor, intr-un meci in care au avut si doi jucatori eliminati. Cassio si Costin Lazar au fost trimisi mai devreme la vestiare de arbitrul Augustus Constantin.

Duminica, 28.11.2010, 11:04
Superstitiile lui Sumudica

Marius Sumudica a fost la biserica in ziua meciului cu Steaua! Dar pentru antrenorul Rapidului este un obicei. Face asta aproape in fiecare zi. Sumudica este credincios si superstitios. "Nu ma tund si nu-mi tai unghiile niciodata inainte de meci",...

Joi, 11.11.2010, 20:15
Scandal intre Gigi Becali si Marius Sumudica

Gigi Becali si Marius Sumudica, au inceput deja, derbyul! S-au certat, in direct, la GSPTV! Patronul Stelei, spune ca, antrenorul Rapidului, i-a cerut 5000 de euro, la un cazino, acum 3 ani. "Jur cu mana pe Biblie, ca nu-i adevarat" s-a aparat, Sumudica.

Sambata, 06.11.2010, 20:04
VIDEO Dinamo - Rapid 3-2 » "Cainii" revin spectaculos

Dinamo s-a impus in meciul de pe teren propriu cu Rapid, scor 3-2, dupa ce a fost condusa cu doua goluri la pauza.

Duminica, 15.08.2010, 00:00
S-au intors "Fiii ratacitori" in Giulesti

Marius Sumudica a fost prezentat oficial, sambata, ca antrenor principal al Rapidului, in cadrul unei conferinte de presa. In cadrul aceleiasi conferinte, George Copos l-a prezentat si pe noul presedinte executiv al formatiei din Giulesti, "fiul...

Sambata, 12.06.2010, 20:00
Etapa 27: Otelul Galati - Gloria Bistrita 3-0

Otelul Galati a invins sambata cu 3-0 pe Gloria Bistrita, in primul meci al etapei cu numarul 27 a Ligii 1. Cele trei goluri au fost marcate de Antal ('4, din 11 metri), Vigilanti ('73) si de Pena ('87).

Sambata, 10.04.2010, 00:00